03.03.14

UNIVERSITY

Přemýšlela jsem, že bych vás seznámila s mými plány do budoucna. Především ohledně školy, vzdělání a profese. Sice mě tato myšlenka napadla už asi před měsícem, ale neměla jsem čas se rozepsat. A jelikož se mě před pár dny jedna čtenářka tázala, kam jsem posílala přihlášky, nakopla mě k tomu a ve zkratce vám vše prozradím. Důležité je říci, co mě baví a co bych ráda dělala. Už od základní školy jsem našla zálibu ve psaní, takže na místo redaktorky v novinách či časopise bych si nestěžovala. Sice mé největší přání vždy bylo vydat knihu, ale samotná profese spisovatele je v dnešní době hloupost. Budu tedy doufat, že mě na některé z vysokých škol přijmou a budu blíž ke svému snu.
Úplně první škola, která byla mým snem, je Univerzita Karlova. Velmi jsem si přála studovat v Praze a nějakou dobu tam žít. Ovšem ne natrvalo, jen v době studia, protože se mi život ve velkých městech, obzvlášť hlavním, nelíbí. Jsem milovníkem literatury a českého jazyka, takže jsem na UK posílala přihlášky na obor Český jazyk a literatura. Jak už jsem psala, ještě donedávna byla UK mou prioritou, ale nyní bych raději studovala někde blíž domovu a měla možnost se kdykoli vrátit.
Z důvodu vracení se domů se mi právě velmi zamlouvá studium v Pardubicích. Když jsem tam zavítala na den otevřených dveří, byla jsem nadšená. Zaujal mě obor spadající pod historické vědy, Historicko-literání studia. Na této univerzitě jde více o literaturu než samotné psaní, což mě trochu mrzí, ale i přesto je na výběr seminář tvůrčího psaní, takže není čeho litovat, protože i tak se ke psaní dostanu.
Další blízkou univerzitou, pro mě nejbližší, je ta v Hradci Králové. Podala jsem přihlášku na obor Jazyková a literární kultura. Při prohlédnutí vzorových testů z let minulých jsem usoudila, že mám na ni největší šance. Budu-li k sobě upřímná, myslím, že nemám šanci dostat se na UK, ale přijímačky v Hradci mi sednou a zdají se mi jednoduché, tak doufám, že aspoň tam to vyjde.
Poslední podaná přihláška mířila do Brna na Masarykovu univerzitu, o níž jsem do posledních chvil vůbec neuvažovala. Jelikož jsme si s přítelem dávali přihlášky na stejná místa, tak dopadlo i Brno. Myslím, že i tam není čeho litovat, protože nabízejí obor Český jazyk a literaturu, který je vesměs téměř stejný jako na UK.
_____________________________________________________
Kam jste dávali přihlášky nebo co momentálně studujete na vysokých školách?

ZANECHAT KOMENTÁŘ

 1. Tak držím palce! :)) Ja plánujem optometriu, no ešte mám skoro dva roky čas :)

  OdpovědětSmazat
 2. já si chci dát přihlášku na mediální obor. práce redaktorky by se mi také líbila, takže jsem jeden čas o žurnalistice a tom všem kolem také přemýšlela, nakonec jsem ale zjistila, že se to vůbec nevyplatí :) při tomto oboru to jde také :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Původně jsem přemýšlela pouze nad žurnalistikou, ale myslím, že by mě tento obor ohledně komunikačních médií nebavil. Spíše mě zajímá literatura a jazyk celkově. A z mých oborů je také možné se na post redaktorky hlásit. :)

   Smazat
 3. Já si posílám jen na UK- lékařská fakulta jak do Prahy tak do Plzně...a naprosto Ti rozumím, je to taky můj sen a držím moc palce, ať Ti vyjde :)
  A zároveň mě dost těší, že je mezi bloggerkami nějaká další letošní maturantka :)

  OdpovědětSmazat
 4. Líbí se mi, že jdeš za svým snem, to je super! :) Hodě lidí od svých plánů upustí a spokojí se s něčím, co nebyla jejich priorita. :) Držím palce, ať se dostaneš na nejlepší z možných variant a hlavně jak jsi spokojená. :)

  OdpovědětSmazat
 5. Tak držím palce, aby ses dostala tam, kde budeš spokojená :)
  Jen taková malá technická - "high school" opravdu není vysoká škola ;)

  OdpovědětSmazat
 6. taky jsem si letos dávala přihlášky, docela mě to všechno děsí..už aby to bylo celé za námi :) a samotná žurnalistika by mě také hodně lákala :)

  OdpovědětSmazat
 7. Já si nikam přihlášku nepodávala :D tak snad nebudu litovat učení mě tak nebaví a asi bych to tam nedala :D

  http://www.style-and-smile15.blogspot.cz/

  OdpovědětSmazat
 8. Já jsem podala zatím 3 prihlasky a stale vaham zda si dat na masarykovu univerzitu :))

  http://fashionaddiction-style.blogspot.cz/

  OdpovědětSmazat
 9. Já si kdysi podávala asi 5 přihlášek, je asi fajn mít více možností a teď studuju medicínu na UK, držím ti moc place :) A určitě nevzdávej předem ani úkáčko - určitě šanci máš ;)

  OdpovědětSmazat
 10. Držím palce!!! :) Snad se ti sen splní!!! ♥

  OdpovědětSmazat
 11. Držím ti palce ať se ti sny splní :)

  OdpovědětSmazat
 12. Mám sice ještě čas, ale Hradecká univerzita u mě vede a nejspíš bude patřit mezi můj výběr :)
  Každopádně Ti přeji hodně štěstí a držím palce ať se ti sen splní ! :)

  OdpovědětSmazat
 13. hodně mě zaujal ten obor na Univerzitě HK. já jsem teď prvním rokem v Liberci na Technické univerzitě, kde studuji Specializaci v pedagogice :) je to celkem fajn, ale není to "ono" :/

  OdpovědětSmazat