07.08.14

NA CO SE (NE)DÍVAT

Přes první měsíc prázdnin jsem viděla zase pár filmů, a tak bych vám ráda nějaké doporučila či naopak zavrhla. Sestavila jsem opět článek z několika filmů a názorů k nim a jako bonus je opět jeden seriál. Co vy? Koukáte přes prázdniny na filmy nebo si raději užíváte sluníčka?

Spongebob
IRON MAN 1-3


Kdo by odolal svůdníkovi Robertu Downey Jr.? Musím přiznat, že jsem nikdy neměla v oblibě superhrdiny. Martin mi ale tento film už hodně dlouho doporučoval, a tak jsem nakonec povolila a jsem za to ráda, protože herecký um Roberta a jeho skvělé hlášky ihned zvedají film na vyšší příčku. Mohu jen doporučit!

 ČÍSLO 9

Četla jsem si o filmu Číslo 9 na Česko-Slovenské databázi a velmi mě jeho popisek zaujal. Je tu řeč o filmu, který ukazuje, jaké katastrofy se mohou dít během války a hlavně po ní, kdy je lidstvo zcela vyhubeno a ,,vládu" přebírají stroje. Nápad a myšlenka je geniální, ale to zpracování mě vůbec nezaujalo. Chvílemi mi připadalo, že se dívám na animovaný lehčí horor. A hodnocení 72% opravdu nechápu...

HULK

O superhrdinech už byla řeč. Mám tu pro vás dalšího, tentokrát Hulka. Určitě všichni víte, o co jde, takže ani nemusím popisovat děj a hlavní myšlenku. Vzhledem k tomu, že všichni tito superhrdinové spolupracují ve filmu Avengers (o něm níže), musela jsem vidět i filmy o dílčích postavách. Mezi ně patří i Hulk, který mě z filmů o superhrdinech zaujal nejmíň. Ale i tak pěkné pokoukáníčko :-). 61% z Česko-Slovenské databáze je dle mého názoru pravdivé.

KRÁSKA A ZVÍŘE

Ze spolupráce Německa a Francie vznikl krásný romantický film Kráska a zvíře. Tuto pohádku jsem měla vždy nejradši. Verze z roku 2014 je velmi krásná. Skvělé provedení, skvělí herci a super zážitek. Na Česko-Slovenské databázi je hodnocen pouze 64%, ale já osobně bych mu dala mnohem víc. 

CONTRACTED

Nebudu to nijak okecávat a rovnou se vrhnu na kritiku pár slovy. Contracted je snad nejhorší film, co jsem kdy viděla. Před zhlédnutím mě zaujal popis filmu, který láká diváky na pohlavní nemoc. Bohužel ale to ztvárnění nemocné dívky je otřesné. Chvílemi jsem si říkala, že se režisér musel zbláznit. 

 KAPITÁN AMERIKA

Opět superhrdina. Kapitán Amerika je zasazen do druhé světové války, což se mi velice líbí. Fantastický film! Musím jen chválit a také musím dodat, že tento film o superhrdinovi se mi líbil ze všech nejvíc. V blízké době mám v plánu se podívat na druhý díl, protože ten první stál za to.

AVENGERS

O Avengers jsem se malinko zmínila výše. Mluvíme o filmu, v němž jsou všichni superhrdinové pohromadě a zbrojí proti nepříteli z jiné planety. Na mě udělal film dobrý dojem a doporučuji ho. Ale co si budeme povídat, Kapitánu Americe se nevyrovná :-).

PENNY DREADFUL

A jak je už, dá se říct zvykem, poslední chuťovkou je seriál. Penny Dreadful mi poradil kamarád. Zatím je jen první série, která se skládá z pouze osmi dílů, ale zato skoro hodinových. Pokud máte rádi mystičko, posednutí ďáblem a strach, okamžitě Penny stahujte. Eva Green v hlavní roli vám určitě vytře zrak. Musím říct, že po tomto seriálu ji považuji za jednu z nejlepších hereček vůbec. 

ZANECHAT KOMENTÁŘ

 1. Já jsem viděla Iron Man 1, 2 a na 3 jsme byli v kině :)
  veru-life.blogspot.cz

  OdpovědětSmazat
 2. Na Číslo 9 jsem měla v plánu se podívat, ale tohle mě teda trošku odradilo :D Tyhlety akční filmy o superhrdinech jsem taky nikdy nějak nemusela, ale co jsem viděla Avangers, tak už jsem viděla všechny Thory i Iron Many a za chvilku mě chytli i x-meni takže ty už jsem viděla taky skoro všechny :D Jen mi právě chybí ten hulk a Kapitán America, měla bych to dohnat :) film Contracted vůbec neznám a asi podle popisu můžu být i ráda :D A Penny Dreadful mám v plánu už nějakou dobu, stejně jako několik dalších seriálů, nějak to nestíhám a to se až stydím kolik času trávím momentálně u seriálů .. Ale zas venku buď prší nebo je hrozný horko, nějak si to musím omluvit no :D ale Evu Green mám strašně ráda, moc se mi líbila třeba v James Bondovi, ale ona je skvělá všude! Já se teďka dívám na game of Thrones a a na Big Bang Theory, už jsem v půlce 6.série :D Jinak moc pěkný článek ;)

  OdpovědětSmazat
 3. S názory na filmy plně souhlasím, ale ten seriál, to je něco příšerného.. Seriály tohoto typu jsou vlastně vždy příšerné. :-)

  OdpovědětSmazat
 4. Penny Dreadful zbožňujem a to pretože sa bojím horrorov a takýchto psycho filmov, ale tento seriál ma tak bavil už len kvôli Eve :3

  OdpovědětSmazat
 5. Iron mana mám ráda, to samé Avengers a Robert Downey je úžasnej. Kapitán Amerika se mi nelíbil, první díl v§bec, druhý lepší, ale taky jsem nebbyla nijak nadšená.
  Beauty of pink

  OdpovědětSmazat
 6. Souhlasím, Contracted je největší pitomost na světě! Kromě toho , že je to nechutný, to ke konci nedává ani smysl.
  http://www.enarastyle.blogspot.cz/

  OdpovědětSmazat
 7. Super článek!!! ♥ Díky za tipy! :)

  OdpovědětSmazat
 8. Avengers jsou nejlepší, hrozně se těším na dvojku!! :) A Iron Man je klasika, že :)
  Young, wild and free

  OdpovědětSmazat
 9. ze všech jsem viděla jen Číslo 9 a mě to naopak přišlo jako hodně zajímavá pohádka i to zpracování se mi líbilo. na Marvelácký superhrdiny bych se podívala, asi si udělám nějaký filmový maraton :D každopádně si mě navnadila na Penny Dreadful, takový žánry já miluju :))

  OdpovědětSmazat