20.10.14

NA CO SE (NE)DÍVAT

Opět vám chci doporučit několik filmů, které jsem nedávno zhlédla. Jsou různých žánrů, od různých režisérů, s nejrůznějším obsazením, takže pevně věřím, že si nějaký vyberete. Spolu s Martinem jsme se asi před měsícem rozhodli, že se podíváme i na filmy, které jsou v žebříčkách nejvýše, tedy na ty nejlepší výtvory. 


SPRING BREAKERS


Abych řekla pravdu, vůbec nevím, co bylo hlavní myšlenkou tohoto ,,veledíla", na co režisér kladl důraz, a především nerozumím tomu, že herci jako Vanessa Hudgens nebo James Franco své role přijali. V první minutě filmu nevidíte nic jiného než zadky, prsa, litry alkoholu, lesbické osahávání a nechutné pohledy ještě nechutnějších mužů. A vlastně je to tak skoro po celou dobu filmu. Na Česko-Slovenské databázi má tento film 50% a pokud si přečtete jeho recenze, zjistíte, že lidé hodnotí film buďto jako skvělý anebo naopak jako propadák. Já jsem na Spring Breakers neviděla nic pěkného. Nebavil mě a dokoukala jsem ho jen ze zajímavosti, jak se taková konina vyvrbí.

FORREST GUMP


Usoudila jsem, že jsem absolutní filmový neznalec, když jsem neviděla 2.nejlepší film a 1.nejoblíbenější podle žebříčku ČSFD, Forrest Gump. Nevím, zdali má smysl se o filmu s Tomem Hanksem v hlavní roli rozepisovat. Nejspíš jej všichni znáte a viděli jste ho. Tím pádem to jen shrnu a řeknu, že mě okouzlil a dojal. Stal se jedním z mých nejoblíbenějších filmů.

PROKLETÝ OSTROV


Zamotané, psychologické thrillery - to je moje! Prokletý ostrov s mým nejoblíbenějším hercem, Leonardem DiCapriem, je hodnocen 88% a přesně tak bych jej hodnotila i já. Fantastický námět vražd hltáte po celou dobu filmu, abyste na konci zjistili, že vše je úplně jinak. 

VYKOUPENÍ Z VĚZNICE SHAWSHANK


Další film z žebříčku. Tentokrát ten nejlepší a 2.nejoblíbenější. Už několikrát mi o tomto filmu Martin vyprávěl a mě jeho námět nelákal, a tak jsem se na něj dívat nechtěla. Nakonec jsem se nechala přemluvit a zhlédla jsem jej. 142 minut filmu je na mě prostě moc. V půlce jsem se ptala, jestli už bude končit, protože mě nijak moc nebavil. Zjevně jsem úplný filmový zvrhlík, když zkritizuji nejlepší film vůbec, ale bohužel mě tolik neoslovil. Neříkám, že námět, provedení, herci apod. bylo špatné, ale rozhodně bych filmu nedala hodnocení 95%...

10 PRAVIDEL JAK SBALIT HOLKU


Oddychová komedie 10 pravidel jak sbalit holku mě zklamala. Před měsíci jsem viděla trailer k filmu a velmi mě zaujal, a tak jsem asi měla přehnané očekávání. Tudíž jsem film zapínala s nadšením, netrpělivostí a dychtivostí po zábavě. Sice se na film koukat dá, občas se pobavíte, ale hodnotila bych jej jako takový průměr.

SIN CITY 


Další film, který Martin chválil a doporučoval, Ani do tohoto se mi vůbec nechtělo. Nakonec jsem svolila kvůli mému oblíbenci, Joshovi Hartnettovi. Na konci filmu jsem byla zklamaná, protože ten, kvůli němu jsem se tedy rozhodla film zapnout, měl na celém filmu účast zhruba 5 minut. Černobílé ztvárnění s pár barevnými detaily se mi vcelku líbilo, ale co se mi nelíbilo, byly monology. Zdálo se mi až hloupé a nudné, když se Bruce Willis podíval na svou zkrvavenou ruku a prohlásil "krvácím". Chvílemi jsem se smála, protože se mi monology zdály trapné... Nechci nikomu kazit názor na tento film, ale pro mě to byl dobrý film jen po vizuální stránce, jinak děs.

MOCNÝ VLÁDCE OZ


Krásná Mila Kunis mě přemluvila ke zhlédnutí filmu Mocný vládce Oz. Fantasy pohádka je svým obsahem pěkná, ale tato verze mě zas tolik neoslovila. Každopádně pro zpříjemnění dne a oddech je skvělá.

VLK Z WALLSTREET


Opět a zase Leonardo. Vlka z Wallstreet jsem viděla už o prázdninách, ale nějak jsem ho zapomněla zmínit v minulých článcích s filmovými tipy. Takže to chci napravit a doporučit vám ho nyní. Na mě je film se 180 minutami příliš dlouhý. Stejně jako u Vykoupení z věznice Shawshank jsem měla v půlce dost. Ale bavil mě, líbil se mi. Jen bych ho zkrátila.

MARIE ANTOINETTA


Kirsten Dunst krásně ztvárnila dceru Marie Terezie, Marii Antoinettu. Mám ráda životopisné filmy o osobnostech, které mě něčím zaujaly. Tuto postavu Francouzské revoluce jsem si představovala jako čistou pannu (mám-li to tak říct). Právě na historických filmech se mi líbí, že se dozvím víc a že jsem obeznámena s tím, že moje představy byly mylné. Pokud máte rádi historii, Marie Antoinetta by se vám mohla líbit. 

RASPOUTINE


Poslední film je také životopisný a jedná se o Raspoutina. Tato postavička spojena s carskou rodinou mě vždy fascinovala. Vlastně ani nedokáži říct proč, ale vždy mě zajímal osud carské rodiny a smyšlené přežití Anastázie, a tak není divu, že i Raspoutine, který měl v jejich rodině velkou roli, mě zajímá. Opět jsem byla překvapena, že skutečnost byla poněkud jiná než moje představy. Ale film se mi líbil

ZANECHAT KOMENTÁŘ

 1. Tak já bych si nepustila asi nic krom Spring Breakers a Forresta jsem viděla :) Zbytek není můj šálek čaje. Ale článek chválím, opravdu jsi to moc pěkně napsala:)

  OdpovědětSmazat
 2. Spring Breakers jsem ještě neviděla a po pravdě ani mě neláká tenhle film vidět. :) Z ostatních jsem pár viděla a líbili se mi. :)

  OdpovědětSmazat
 3. Viděla jsem 10 pravidel jak sbalit holku (docela ušlo) a pak Vlka z wall street a to se mi nelíbilo vůbec :). A já bych si dala tu dobrůtku na první fotce :D
  Blog by Veru

  OdpovědětSmazat
 4. Vlk z Wall street a Prokletý ostrov hodnotím jako jedny z nejlepších filmů. Musím přiznat, že Leonarda opravdu obdivuju za to, jaké herecké výkony předvádí.

  °°Instantní krása°°

  OdpovědětSmazat
 5. Skvělý článek!!! ♥ Musím se na některé z filmů taky podívat! :)

  OdpovědětSmazat
 6. Úplne s tebou súhlasím s názorom na Spring Breakers- hrôza.. No a potom som videla samozrejme Forresta, Vlka a aj Máriu Antoinettu, ten film ma veľmi bavil :)

  OdpovědětSmazat
 7. Shutter Island miluju, jestli máš fakt ráda tenhle žánr filmů, tak se mrkni na The Prisoners. Nikdy ve mě film nenechal tolik otazníků, boží! Na Vlka mám stejný názor, líbilo se mi to, ale bylo to zbytečně dlouhé. Naopak Shawshank miluju :)

  OdpovědětSmazat
 8. mám dost podobný filmový vkus jako já :)) moc se mi líbilo 10 Pravidel, jak sbalit holku, to je opravdu povedený český film. Vlk z Wallstreet mě docela zklamal :/ čekala jsem od toho filmu mnohem víc než jen prachy, děvky a nadávky no... Prokletý ostrov je taky prokletě skvělej film ;) na Spring Breakers se chci podívat, ačkoliv je mi jasný, že to bude šílená konina :D

  OdpovědětSmazat
 9. skvely clanek;)

  PS: Zvu te na svoji giveaway na mem blogu, budu rada kdyz se pripojis:)
  http://bridgeofmemories.blogspot.co.uk/2014/10/giveaway-design-your-own-cases-and.html#comment-form

  OdpovědětSmazat