04.11.14

MONOCHROMATIC VS. PATTERN (TIDESTORE)

Poměrně často se v mé mysli při nákupu nových věcí perou dvě myšlenky a nemohu se rozhodnout, která vyhraje. Když si tak prohlížím oblečení (ať už v obchodě nebo na internetu v e-shopech), pokaždé si říkám, zda zvolit jednobarevnost či vzory. Obojí má pochopitelně své klady i zápory. Rozhodla jsem se tedy vás zasvětit do tohoto ,,problému" a budu ráda, když se vyjádříte i vy a prozradíte mi, co nosíte radši :-).

JEDNOBAREVNOST
Jednobarevnost a jednoduchost je dle mého názoru tou nejzákladnější vlastností každého šatníku. Oblečením jedné barvy člověk nikdy nic nepokazí. Zároveň se dá skvěle kombinovat s čímkoli. Jednobarevné tričko bude vypadat dobře jak ke svetru, tak kabátu či saku. To samé platí i o spodní části oblečení. Všechny možné kalhoty, ať už skinny, legíny či harémové kalhoty, budou ladit krásně. Když se na to ale podívám z druhé strany, jednobarevnost ve mně někdy vzbuzuje nudu a neoriginalitu. Občas z ní nedýchá žádná kreativita. To vše bohužel u jednobarevných občas postrádám a cítím se jako šedá myška. Nakonec u mě ale stejně jednobarevné a jednoduché věci vyhrávají, protože se nemusím bát, že outfit z nich přeženu. 


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6

VZORY
Přemýšlím-li v obchodě o vzorovaném oblečení, očekávám od něj výraznost a originalitu. Také vždy chci takový vzorovaný kousek, který z jednoduchého outfitu udělá boom. Zkrátka aby mi stačilo vzít si k němu jednoduché kalhoty, boty a nic víc neřešit. Aby byl dominantní složkou outfitu, jenž hned bouchne do oka. Když se mi podaří takové oblečení najít, jsem spokojená. Jako zápornou vlastnost vzorů shledávám horší kombinovatelnost. Outfit ze samých vzorovaných věcí by byl opravdu špatná volba. 


JEDNOBAREVNOST + VZORY
Pokud jste se vážně soustředili na předchozí slova, na klady a zápory obou kategorií, vyplyne vám jednoduchý závěr. Je více než jasné, že jednobarevné a vzorované oblečení spolu budou vypadat nejlépe. Ruku v ruce vytvoří krásný look. Zkrátka a jednoduše - jeden bez druhého by nemohli existovat. Myslím si, že obléknout se do jednoho kousku se vzorem a do druhého jednoduchého je nejlepším východiskem. Některé kombinace vzorů jsou také velmi vydařené, ale já osobně bych si na ně netroufla :-).

Jaký máte názor vy na tyto dva odlišné póly? V čem se cítíte lépe?

ZANECHAT KOMENTÁŘ

  1. Taky si myslím, že jednoduchost a vzory vytvoří krásnou dvojku :)
    Blog by Veru

    OdpovědětSmazat
  2. Já se lépe cítím v jednoduších kouscích :)

    OdpovědětSmazat