11.12.14

CHRISTMAS EVE DRESSES

Štědrý den je jeden z nejkrásnějších svátků. Možná i ten nejkrásnější. Je to svátek symbolizující lásku aneb jak se říká - na Vánoce by neměl být nikdo sám. K takové příležitosti patří i určitý dress code, a tak mě napadlo, že když už jsem se několikrát zmínila o šatech, mohla bych je zahrnout i do článku pro určité události. Začala bych tou, která se blíží, tedy 24.12 (a pro jiné země i 25.12.). Následně nato bych vás chtěla inspirovat nějakými pěknými šaty na oslavu Nového roku, na Silvestra. Snad se vám tyto články budou líbit a přinesou vám určitou dávku inspirace. Přeji vám příjemné čtení :-).


Každá země slaví Štědrý den poněkud jinak. Každá má své typické znaky, symboly, zvyky apod. Kupříkladu nám nosí dárky Ježíšek, Američanům Santa Klaus a Rusům Děda Mráz. To všichni známe. Ale přeci jen je tu něco, v čem by se všechny země mohli sjednotit na tento významný den. Oblečení.
Maminka mě učila, že mám být na Vánoce pěkně oblečena. Když jsem byla malá, kolem 17:30 mě poslala do koupelny, abych se umyla. 
Říkávala: ,,Přeci nebudeš Ježíškovi smrdět. To by ti nic nepřinesl."
Takže jsem se poslušně myla a mezitím rodiče přenesli dárky do obýváku pod stromeček. Když jsem s mytím skončila, přeběhla jsem do pokojíčku, abych vybrala vhodný oděv. V době, kdy jsem byla ještě v mateřské školce, mi s tím maminka pochopitelně pomáhala. Stále mám v hlavě perfektní retrospektivní pohled. Vidím to jako dnes, jak mi maminka oblékala sukni, punčochy, nějaké hezké tričko, a vlasy mi vyčesala do dvou culíků či copu. Dnes už je to na mně. 

1 | 2 | 3
4 | 5 | 6
7 | 8 | 9

Minulé roky jsem na Štědrý den volila outfity, které nebyly složené ze šatů. Oblékala jsem spíše košile a džíny. Letos bych chtěla změnu. A tou by byly právě šaty. Otázkou je: Jaké šaty jsou pro Štědrý den vhodné? Každý můžeme mít jinou odpověď, jiný názor. Moje vidina dokonalých šatů je následující. Pro mladé slečny jsou určitě vhodnější krátké šaty, třeba nějaké koktejlky. Naopak pro naše maminky bych volila dlouhé formální šaty anebo večerní šaty. Taková vidina dress codu podobná reklamám v televizi či na obálkách časopisů se mi šíleně líbí. Pro inspiraci jsem vybrala šaty ze stránky www.avivadress.co.uk. Myslím si, že bychom na Vánoce měli vypadat dobře. Přeci jen slavíme svátek, který se slaví už spoustu let a pro všechny znamená hodně. A zkrátka bychom u štědrovečerní večeře a při rozbalování dárků měli svůj zájem o tento svátek ukázat i svým oděvem. Musíte uznat, že v otrhaných džínách, ve sportovní mikině vhodné na běhání, budeme těžko působit dobře. A tak se toho holky nebojte a pojďte společně se mnou obléknout šaty! :-)
PS: Ráda bych na Štědrý den zveřejnila na svém Facebooku outfit, který jsem nakonec zvolila, a moc by mě potěšilo, kdybyste se ke mně přidali a poslali mi ten svůj :-).

EN: Christmas Eve is one of the most beautiful holidays. Perhaps the most beautiful. It's a feast symbolizing love or how is called-for Christmas should not be alone. Such opportunities include a specific dress code, so I thought that when I mentioned several times about the dress, I could include them in the article for the specific event. I started the, which is approaching, thus 24.12 (and for other countries and 25.12.). Then nato would want to inspire some nice clothes to celebrate the new year on new year's Eve. I hope you will enjoy these articles, and they will bring you a dose of inspiration. I wish you pleasant reading, etc).
Every country celebrate Christmas day somewhat differently. Each has its own typical characters, symbols, customs, etc. For example, Santa Claus gives gifts to Americans and to Russians Grandfather Frost. We all know it. But there is something in what would be all the countries can unite on this important day. Clothes. My mother taught me that I should be dressed nicely for Christmas. When I was small, around 5:30 sent me into the bathroom to wash.  Used to say: you're Santa Claus, you stink. This would tell you anything. " So I dutifully washed and in the meantime, the parents brought the presents under the Christmas tree in the living room. When I was done, I ran out into the room to choose appropriate clothing. At the time, when I was in kindergarten, my mother helped, of course. I still have in my mind the perfect retrospective look. As I see it today, as my mother wore a skirt, stockings, a nice shirt, and my hair into two ponytails or braid. Now it's on me.
The last years I voted for on Christmas Eve outfits, which were not composed of clothes. I dressed more shirts and jeans. This year I'd like to change. And that would have been just the dress. The question is: what kind of clothes are suitable for Christmas day? Each can have a different response, different opinion. My vision of the perfect dress is the following. For the young ladies are certainly preferable to some short dresses, cocktail dresses made. In contrast, our mums would voted for a long formal dress or evening dress. Such a vision of the dress code similar ads in the dress on TV or on the covers of magazines like crazy to me. For inspiration, I chose a dress from the page www.avivadress.co.uk. I think that we should look good for Christmas. After all, we celebrate the holiday, which is celebrated for many years and for all means a lot. And in short, we at Christmas dinner and gifts, while expanding their interest in this holiday show and your clothing. You must admit that, in tattered jeans, in the sports hoodie suitable for jogging, we find it hard to act well. And so the girls don't worry and come along with me to dress up clothes! :-)
PS: I'd like on Christmas day, has published on his Facebook outfit, which I ultimately chose, and I should be delighted if you could join me and sent me the added his).

ZANECHAT KOMENTÁŘ

 1. Mě se tahle vize 'krásně oblečeni u svátečního stolu' vážně hodně hodně líbí (a taky se mi moc líbí ty 6. tmavě modré dlouhé šaty), ale... tady přichází to ALE. (a taky přichází to hodně subjektivní) Moje maminka je nesmírně stylová dáma, jenže když na Vánoce smaží řízky, smaží kapra a patlá bramborovej salát, tak představa, že to dělá v dlouhých šatech a nevopatlá se v nějaký majonéze je pro mě poněkud nepoředstavitelná. Vždycky jsem teda byla vedena k něčemu -alespoň- semi-formálnímu, ale ty šaty jsou u nás moc. Leda si najmout nějakýho slouhu, jenže... :D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Samozřejmě to chápu :-). Mluvím spíše vyloženě o chvíli rozdávání dárků a večeři. Pochopitelně je nesmysl, aby maminky vařily v šatech :-).

   Smazat
 2. jů všechny jsou krásný :))

  http://gethealthyandfitwithus.blogspot.cz/

  OdpovědětSmazat
 3. U nas je doma taky tradice, ze se vsichni musi hezky obliknout :)

  http://curyinthecity.blogspot.fr/
  Fashion&Fun PARIS

  OdpovědětSmazat
 4. moc pěkné šaty, všechny :) já si každý rok na Štědrý den kupuju nové oblečení, které pak nosím i dál, ale poprvé je mám právě na Vánoce :) ale protože jsme celý den doma, tak je většinou doplním třeba velkým vánočním svetrem, nebo tak něco :D

  http://fashion-lists.blogspot.cz/

  OdpovědětSmazat
 5. na Štědrý den se také ráda ustrojím jinak si to ani nedokážu představit :)

  OdpovědětSmazat
 6. Tak to je krásný. Jako malá jsem se taky správně čančala. Už v září jsem věděla, co si vezmu na Štědrý den a šetřila si to. Vlastně je to tak pořád, i když celá rodina držkuje, že na mě musí hodinu čekat, než něco vyberu. Ale já zase říkám, že není kam chvátat.

  A letos vůbec nevím, v čem půjdu. Klasika.
  Krásný svátky!

  OdpovědětSmazat
 7. +$3,624 PROFIT last week!

  Get 5 Star verified winning picks on MLB, NHL, NBA & NFL + Anti-Vegas Smart Money Signals!!!

  OdpovědětSmazat