05.02.15

MOVIE TIPS

Během zimního semestru jsem neměla moc času na sledování filmů, protože mými společnicemi byly spíše knihy. Ale během Vánoc a přes zkouškové období jsem chtěla v některých dnech odpočívat a na školu nemyslet, a tak jsem si vždy pro uklidnění a relax pustila nějaký film. Vzhledem k tomu, že od minulých filmových tipů už uběhla docela dlouhá doba, filmy se nakupily, a tak budete mít z čeho vybírat.


LABYRINT: ÚTĚK

Dylan O'Brien v hlavní roli akčního filmu podle knižní předlohy splnil svou úlohu dle mého na jedničku. Tohoto herce jsem viděla prozatím jen v mém oblíbeném seriálu Teen Wolf, takže jsem byla velice zvědavá, jak se mu podaří role ve filmu. Byla jsem překvapena, vážně se mi jeho herecký výkon líbí. Přála bych mu, aby se proslavil víc. Labyrint: Útěk je, jak jsem už předeslala, akční film, jehož hlavním cílem je diváka napínat. V podstatě až do konce filmu nevíte, co se za celou to zapeklitou situací skrývá. A jakmile se dostanete na konec filmu, spadne vám brada. Jedná se o film, u něhož není konec koncem, nýbrž vstupem do dalšího dílu. Druhý díl by měl být hotov v roce 2015. Vzhledem k tomu, že je film natočen podle knihy od Jamese Dashnera, nejspíš si tento příběh i přečtu a za nějakou dobu by se mohla objevit na blogu i knižní recenze. Každopádně film bych doporučila všem, kteří mají rádi akci a napětí. Na Česko-Slovenské filmové databázi je hodnocen pouze 67%. Já osobně bych mu dala víc, zhruba 75%.

SEX TAPE

Komedie o natáčení domácího porna mě pobavila. Když se jedná o komedie, je jasné, že v ní nebude až tolik smyslu a hlubší myšlenka. Jako každá komedie i Sex Tape splňuje funkci bavící a skvěle si u něj odpočinete. Jediné, co bych tomuto filmu vytkla, je herec Jason Segel, který mi na tuto roli vůbec nesedí, protože na mě působí asexuálně. Ale to je pouze subjektivní pohled na věc.

22 JUMP STREET

Pokračování 21 Jump street pojmenované 22 Jump street vás pobaví stejně jako první díl. Pokud nemáte rádi promyšlené, dobrodružné či akční filmy, a raději si v klidu odpočinete u komedie, nad níž nemusíte namáhat mozek, 22 Jump street bude skvělou volbou. Oba filmy jsou v podstatě hodně podobné, ale i tak si zaslouží na ČSFD hodnocení přes 70%.

APOKALYPSA V HOLLYWOODU

U Apokalypsy v Hollywoodu jsem chvílemi nevěděla, jestli se smát nebo brečet nad vtipem filmu. Za začátku jsem si říkala, že je to pěkná blbost, ale stále se objevovaly vtipné hlášky a zajímalo mě, co z toho všeho vznikne a jaký k tomu mohli vymyslet konec. I tento film je vhodný pro odpočinek a zasmání, ale určitě se nejedná o film, který bych si mohla pouštět stále dokola. Hodnocení 62% podle ČSFD by asi tak odpovídalo. 

DOSTAŇ HO TAM

S Martinem jsme si oblíbili herce Jonaha Hilla a zhlédli několik komedií, ve kterých si zahrál. Tento herec nás opravdu baví. V dnešních filmových tipech se objevil už ve filmu 22 Jump street, Apokalypsa v Hollywoodu a Spratci na zabití. Film Dostaň ho tam je jako ostatní jeho komedie vhodný k odpočinku. Bohužel mě ale tento film zklamal. Asi jsem čekala lepší děj vzhledem k jeho jiným filmům. ČSFD jej hodnotí 63%, ale já bych mu dala možná tak 45%...

VEDLEJŠÍ ÚČINKY

Fantastický psychologický film se zápletkami, které nakonec vyústí ve zcela jiný závěr, než který si divák po celou dobu sledování v mysli vytváří. Perfektní zvraty a chytáky jsou pro Vedlejší účinky charakteristické. Já jsem milovník psychologických filmů, a tak se mi promyšlení tohoto velmi líbilo. ČSFD jej hodnotí 77% a já bych klidně ještě 3% přidala. Vedlejší účinky bych vám ze všech dnešních filmů doporučila nejvíce.

SPRATCI NA ZABITÍ

Pro dnešek poslední film s Jonahem Hillem. Spratci na zabití je komedie, která určitě pobaví. Hlavním motivem tohoto filmu jsou drogy, díky nimž se Jonah dostane do potíží, které se stále zvětšují a zhoršují. Hodnotila bych Spratky na zabití jako průměrný film, protože víc ocením promyšlené filmy než jednoduché komedie, Ale i tak jsem se u něj skvěle zasmála.

MLČENÍ JEHŇÁTEK

Na Mlčení jehňátek jsem nikdy nechtěla koukat, protože jsem si myslela, že se jedná o horor. Já horory v oblibě nemám, jsem velký posera, po strašidelných filmech nemohu spát, a tak se tomu raději vyhýbám. Pak jsem zjistila, že tento film vůbec není označen hororovou vizitkou, a tak jsem se rozhodla, že to zkusím. Teď musím uznat, že jsem ráda, že jsem Mlčení jehňátek viděla.

OSVÍCENÍ

Čím starší film, tím méně ve mně roste zájem o jeho shlédnutí. I přesto jsme s Martinem viděli film z roku 1980, ve kterém si hlavní roli, roli vraha, zahrál Jack Nicholson. Jak už jsem psala, nelibuji si v hororech, tak jsem z Osvícení měla trochu strach. Sice jsem byla po celou dobu filmu pod peřinou a bála jsem se, že se Jack vyřítí do pokoje, ale i přesto musím tento film ohodnotit dobře. Snad i výborně. Hlavně musím pochválit hudební doprovod, který je parádně děsivý.

E.A.POE: PODIVNÝ EXPERIMENT

Nejprve jsem četla povídku Metoda doktora Téra a profesora Péra od velikána Edgara Allana Poea a teprve potom jsem zhlédla film, který je podle této povídky natočený. V povídce vás autor stále tahá za nos a teprve na konci se vše vyjasní. Ve filmu se realitu dozvídáte podstatně dříve, což mě maličko zklamalo. Ale i přesto měl film něco do sebe. Kate Beckinsale v roli ženy trpící hysterií a léčící se v psychiatrické léčebně podala naprosto úžasný výkon, který mě opravdu dostal do kolen. Prostředí psychiatrické léčebny, všechny možné psychické nemoci jsou pro mě to pravé ořechové, a tak jsem si ve filmu libovala. I přestože je trochu rozdílný od knihy, tak bych jej doporučila. I film má zajímavý konec, který nikdo nečekal. Hold filmaři si libují v tom měnit knížky :-).

HERCULES

Řecká mytologie je to nejlepší, co v náboženství a víře vzniklo. Nádherné příběhy, které si zachovala svůj život tolik let, mě vždy okouzlí. A tak jsem neváhala, když Martin navrhl, že bychom se mohli podívat na film Hercules. V tomto filmu je Hercules brán poněkud jinak než jak jsme zvyklí. Ano, pořád je to ten silný a statný muž, který má síly za 100 chlapů, ale tentokrát je tu velký rozdíl. Tím rozdílem je pojetí jeho postavy, jeho osobnosti. V jiných filmech se setkáváme s tím, že Hercules je prostě hrdina, polobůh. Zde se tvůrci přiklánějí k tomu, že je obyčejný smrtelník s ohromnou silou a příběhy, které se o něm povídají jsou opravdu jen povídačky, jež vykládá jeho příbuzný (tuším že bratranec anebo synovec, už si nepamatuji přesně jejich příbuzenský vztah). Dívat se na to z takové stránky je rozhodně zajímavé a film mě zaujal. Jediné, co bych vyčetla, a s Martinem jsme se na tom shodli, je chvílemi bojácný a vyplašený výraz hlavního hrdiny. Na druhou stranu to ale přidává na jeho lidskosti, kterou tvůrci chtěli vyzdvihnout.

THE INTERVIEW

Pokud se rádi zasmějete a nevadí vám humor adresovaný Severní Korei, určitě se podívejte na film The Interview. Neskutečně jsem se u toho nasmála. Celý film se točí kolem Korei a hlavy státu, již chtějí dva chlápci mající televizní show, potopit a dokonce i zabít. A na konci se určitě budete rozplývat nad nádherným štěňátkem :-).

ZAKÁZANÉ UVOLNĚNÍ

Česká komedie Zakázané uvolnění mě vůbec nepotěšila. Hlavním tématem filmu je nevěra. Občas mě některé scény pobavily, ale stále převažoval chtíč po vypnutí... Filmu bych dala maximálně 30% jen díky hereckým výkonům hlavních hrdinek. Jejich záchvaty byly skvělý :-). Ale to je opravdu to jediné...

THE FIRST TIME

Film The First Time bych doporučila všem romantikům. Tato romantická komedie je sice naprosto předvídatelná, ale má svoje kouzlo. S každou vteřinou jsem se rozplývala nad láskou hlavních postav. Filmy na tento způsob nejsou moc dobře hodnocené, a tak pro mě bylo překvapením zjištění, že tomuto filmu bylo uděleno 71%. S hodnocením musím souhlasit!

CO JSME KOMU UDĚLALI

Francouzská komedie Co jsme komu udělali prostě nemá chybu! Po celou dobu sledování filmu se člověk baví a směje. Hlavním znakem tohoto filmu je náboženství. Rodiče si přejí, aby se jejich dcery provdaly za dobré muže. Celá rodina se přiklání ke katolictví. Ale každá z dcer si najde manžela s jiným vyznáním, což se rodičům nelíbí. Ve filmu je spousta skvělých hlášek. Pokud máte špatný den, Co jsme komu udělali, vám jej rozhodně zlepší!

ZANECHAT KOMENTÁŘ

 1. Na sex tape jsme byli s přítelem v kině... je to fajn komedie, ale je to spíš taková ta průměrná a musím souhlasit, že hlavního herce bych vyměnila také :)

  OdpovědětSmazat
 2. Mlčení jehňátek je skvělý film, 22 Jump Street je zas jedna z nejlepších novodobých komedií, řekla bych :) Labyrint bych si asi chtěla prvně přečíst a o Vedlejších účincích jsem nikdy neslyšela ale asi se podívám :) Interview jsem taky viděla a dobře se pobavila, jen tam máš chybu, je to přeci o Severní Korei a ne Číně :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máš pravdu :-). Chybička už je opravená. Děkuji za upozornění :-).

   Smazat
 3. Hodně zajímavý výběr filmů..
  Sex Tape mě nebavilo, stejně jako Get him to the Greek a Apokalypsa v Hollywoodu (tu jsme vypli po 20minutách). Od Side effects jsem čekal asi mnohem víc.. Mlčení jehňátek a Osvícení, to jsou dvě klasiky, na zbytek mrknu..dík za tip ;)
  Michael
  www.ontheleaf.net

  OdpovědětSmazat
 4. Mám teď prázdniny, tak se na nějaký musím mrknout :)

  OdpovědětSmazat
 5. Většinu filmů jsem ještě neviděla, takže moc děkuji za tipy :-) Mě v poslední době nejvíce pobavila komedie Sousedi a animák Big hero 6, ten je opravdu super a vtipný :-)

  OdpovědětSmazat
 6. Super tipy.. Viděla jsem 21 Jump Street a na 22 se už velmi těším :) Sex Tape jsem viděla, ale stačilo vidět jednou , takový průměr.. Zaujal mě film Vedlejší účinky, ten musím vidět.. Film E.A.Poe: Podivný experiment jsem viděla a je to jen NA MOTIVY povídky, takže je jasné, že to bude jiné - sice Poea miluju, ale děj filmu se mi popravdě líbil víc - i když ten konec byl až moc zamotaný na mě..

  OdpovědětSmazat
 7. Pěkný výběr filmů :-) Sama bych se vrhla na komedie :-) Skills of Art

  OdpovědětSmazat
 8. Jak já jsem ráda, že jsem narazila ne tento článek:) Zrovna nedávno jsem si říkala, že nevím na co kouknout... Teď mám zábavičku na víkendy a volné chvilky:)

  DaydreamerNatty

  OdpovědětSmazat
 9. Na sex tape jsem se chtěla podívat :) S hodnocením Zakázaného uvolnění úplně souhlasím. Vypla jsem ho po pouhé půl hodině

  OdpovědětSmazat
 10. Movie tips clanky jsou super. Z tveho seznamu jsem uz vetsinu videla, ale na ten Labyrint jsem zapomnela, tak to budu muset dohnat. Jinak filmy Jamese Franka jsou top, miluju jeho stupidni humor. :D

  http://curyinthecity.blogspot.com/
  Fashion&fun PARIS

  OdpovědětSmazat
 11. Dobrý výběr...First time se mi moc líbilo..:)

  OdpovědětSmazat
 12. Tak teď se stydím, nic z toho jsem ještě neviděla! :D Každopádně díky moc za tip, určitě na něco mrknu :).
  Zvu tě ke mně na giveaway o 2 balíčky Essence: http://laleitr.blogspot.cz/2015/02/giveaway-o-2-balicky-essence.html

  OdpovědětSmazat
 13. Tééda, to je nálož tipů :) Viděla jsem jen 22 Jump Street
  Blog by Veru

  OdpovědětSmazat
 14. Přesně toto jsem potřebovala! :) Super tipy, děkuju moc, jsem nemocná a tak jsem ráda za všechny různé typy filmů, které mě zabaví :) super.

  OdpovědětSmazat
 15. Labyrint:Utěk i druhy díl Spaleniště jsem četla z prvního dílu jsem byla nadšená, ale druhý díl byl už nudnější. Když jsem viděla ten film tak se mi vůbec nelíbil.. Spoustu toho tam chybí, v knížce se toho stalo více a hlavně jinak.. Knížky jsou vždy mnohem lepší:-)

  OdpovědětSmazat
 16. Z těchto filmů jsem viděla jen Zakázané uvolnění a naprosot souhlasím s tvým ohodnocením..
  Asi nejvíce z tvých tipů mě zaujal film Vedlejší účinky, na ten se určitě musím podívat :)

  OdpovědětSmazat
 17. Děkuji za super tipy, asi něco vyberu a zkouknu... :-)

  OdpovědětSmazat
 18. Sex Tape i Apokalypsu v Hollywoodu jsem viděla, taky jsem moc nevěděla, jestli mám brečet nebo se smát :-D
  Thoughts by Lucys

  OdpovědětSmazat
 19. Co jsme komu udělali je boží komedie. Děkuji za tip, Vedlejší účinky jsem ještě neviděla.

  OdpovědětSmazat
 20. Na Sex Tape, Co jsme komu udělali a teď i The first time se chci podívat :)

  Life by Peggy

  OdpovědětSmazat