31.03.15

DETOX DIARY

Trpím na pálení žáhy, což není vůbec příjemná věc, stále mám nafouklé břicho a je mi těžko. Jsem příšerný jedlík, sním toho hrozně moc a nedá se říci, že by převažovala zdravá strava, což je určitě i příčinou mých zažívacích problémů. Rozhodla jsem se s tím něco udělat. Nejprve jsem si do diáře zapisovala, co jsem v daný den jedla, a snažila se najít potraviny, které mému tělu nedělají dobře (obzvlášť ty, po kterých se ozývá žáha). Bohužel bez výsledku. Vedla jsem si takové zápisky po dobu měsíce a zbytečně, nic jsem nevypozorovala. A tak jsem se posunula o level výš a sbírala informace o očistě těla. Ze začátku jsem měla strach se vrhnout do úplné detoxikace organismu, a proto jsem se nejprve poradila v lékárně. Příjemná lékárnice mi navrhla, ať začnu s detoxikačními čaji, které organismus také pěkně pročistí. Uposlechla jsem její rady a po dobu jednoho týdne jsem se stravovala jak bylo libo a do toho jsem pila detox čaje. Tyto čaje jsou k sehnání v jakékoli lékárně a je jich obrovské množství. Já si koupila od Leros Natur s vilcacorou.

Po týdnu s detoxikačním čajem v ruce jsem byla odhodlaná vypustit pevnou stravu a vyzkoušet úplné pročištění. Detoxikaci organismu lze provést různými způsoby. Nejpohodlnější je ve formě Neera Detox kůry, který si koupíte už předpřipravený a doma si jej pouze doladíte. Neera Detox je možné zakoupit v různých variantách podle toho, jak dlouho chcete očistu provádět (čím déle, tím lépe). Nejnižší dávka je určena na tři dny, následná obsahující jeden litr detoxikačního nápoje je k pěti až sedmidenní očistě, další dávku, již výrobce nabízí, je desetidenní a poslední se pyšní třináctidenní detoxikací. K samotnému nápoji lze dokoupit různé podpůrné látky, mezi které patří aktivátory, projímavé čaje, čistící čaje apod. Samotný Neera nápoj nechci sáhodlouze popisovat, protože jeho popis snad naleznete na internetu - například na Dar z přírody se dozvíte všechny potřebné informace týkající se jak složení, tak i přípravy a účinků. Další variantou detoxikace organismu jsou například zeleninové a ovocné šťávy, které tělu dodávají potřebné látky. A nejlevnější variantou je pití čisté vody s citróny (to je ale dle mého názoru náročné po delší dobu).

Zvolila jsem si pěti až sedmidenní detoxikaci. Byla jsem odhodlaná, a tak jsem razila motto: Když už se do toho pustím, tak pořádně. Abych si pamatovala každý moment, každý pocit a každou zkušenost s Neera detoxem, koupila jsem si blok, ze kterého jsem si vytvořila detoxikační deník. Všechny dny jsem si pečlivě zaznamenala.

PRVNÍ DEN
7:00
Vstala jsem už v 5:00, a tak jsem měla čas si ráno nápoj namíchat. Kolem 7:00 jsem vypila první litr. Musím uznat, že první hrníček mi dokonce chutnal. Tím pádem jsem z toho měla velmi dobrý pocit.
10:45
Nesnídala jsem a žaludek se začíná ozývat. Zatím se tomu směji a piji dál.
16:00
Začínám mít závratě, motá se mi hlava, zimnice se mě nepouští.
17:00
Jen tak tak jsem došla domů. Mám pocit, že se celý svět točí.
18:50
Jsem šíleně unavená, jdu spát.

DRUHÝ DEN
7:00
Míchal další dva litry nápoje.
10:00
Je mi trochu špatně...
11:15
Žaludek mi dělá parakotouly. Dvakrát jsem zvracela. Nejsem si jistá, zdali je to dobře. Přeci jen mám v sobě jen vodu a Neera nápoj a jakmile všechno vyzvracím, tělo nemá z čeho brát.
13:30
Příšerně se mi motá hlava, mám pocit, že každou chvíli zkolabuji.
23:45
Nemůžu usnout, protože je mi stále na zvracení.

TŘETÍ DEN
7:00
Namíchat další dva litry Neera nápoje je už poměrně těžké. Nemůžu ho ani vidět, natož cítit. Po včerejším zvracení se mi do toho vůbec nechce...
9:00
Už mi ten nápoj vážně nechutná. Kayenský pepř má velice silnou chuť, a tak mě dráždí v krku.
14:15
Nemám hlad, ale stále je mi špatně.

ČTVRTÝ DEN
8:00
Dnes na to už nemám. Jdu si koupit ovocné a zeleninové šťávy.
10:50
Vypila jsem jablečnou šťávu 750 ml, dál jsem si dala mrkvovou stejného množství, a do toho nepouštím z ruky vodu s citróny a limetkou.
13:00
Šla jsem s taťkou na oběd. Ani jsem neměla chuť zaplácnout vyčištěné tělo něčím smaženým či tučným. A navíc jsem chtěla čtvrtý den stále věnovat očistě (jen ve formě ovocných a zeleninových šťáv), a tak jsem si objednala zeleninový salát, který mi neměl jak uškodit.
17:00
Cítím se jako znovuzrozená :-).

PÁTÝ DEN
8:00
Spala jsem jako miminko. Dnes už detoxikaci provádět nebudu a začnu s lehčím jídlem.
8:30
Ke snídani jsem snědla jen jablko a vypila šálek detoxikačního čaje.
12:00
Oběd byl stejný jako minulý den, zeleninový salát.
17:00
Přes odpoledne jsem nic víc nejedla, protože jsem ani neměla hlad, jen jsem pila detoxikační čaj, vodu s citróny a limetkou, a k večeři jsem si dopřála menší porci těstovin.

Nezvládla jsem vydržet týden. Bohužel mi Neera nápoj nedělal dobře. Před jeho konzumací jsem četla spoustu recenzí, zhlédla několik videí (například zkušenosti Shopaholic Nicol) a slyšela samé kladné ohlasy. Narazila jsem ale na jedno video, od Mama Lifestyle, která popsala zcela stejné příznaky, jaké jsem měla já - už první den jí bylo zle, druhý den zvracela. Ona vydržela jen dva dny, a tak jsem chtěla vyzkoušet, zdali se to ten třetí den nezlepší a nějako nesrovná. Kvůli tomu jsem Neera nápoj opravdu pila po dobu tří dnů. Naneštěstí se to třetí den nezlepšilo, a z toho důvodu jsem se rozhodla s detoxikací přestat. I přesto, že mi během pití Neera detoxu bylo nevolno, nemohu jej kritizovat. Měl mé tělo vyčistit a tento úkol rozhodně splnil. Po celkové očistě se cítím lépe, zhubla jsem pár kilo a mám větší chuť do zdravých jídel. Rozhodně mi to něco dalo!

Každý jsme jiný a reagujeme na podněty rozdílně. To se u detoxikaci mého organismu silně projevilo. Neshodla jsem se s jinými slečnami. A proto chci dodat, že rozdílnost musíme brát v potaz a nestát si za názorem, že pokud to sedlo kamarádce, mně to sedne také.

Nakonec bych pročištění organismu všem stoprocentně doporučila! Uvědomme si, co v dnešní době konzumujeme. Někdo jí více zdravě, někdo méně a někdo vůbec. Pokud vás vaše strava trápí, rozhodně detoxikaci vyzkoušejte. A objeví-li se příznaky podobné těm mým, nevěště hlavu. Pár dní se to vydržet dá. I kdybyste nevydrželi, vůbec to nevadí. Jsou další možnosti, jak své tělo vyčistit od škodlivých látek. Nemusíte držet úplný půst, můžete si například zvolit jeden den v týdnu, kdy očistu budete provádět (nejlépe den, kdy budete v klidu). V tento den si namíchejte Neera nápoj či pijte jen vodu s citróny. Opakujte to tak každý týden po nějakou určitě dobu. Tělo si navykne a určitě se také skvěle pročistí.

Doufám, že jsem vás nevyděsila. To bych opravdu nerada! Určitě udělejte něco pro své tělo a pokud vás detoxikace zaujala, neváhejte a pusťte se do ní. Čekejte i horší projevy čištění, patří k tomu. Ale neztrácejte hlavu, ničeho se nebojte. Na konci celé očisty vám bude krásně.

_________________________________________________________________________________________________________________________________________________

PS: Pro ty, kteří si nepotrpí na čtení, jsem natočila sedmiminutové video, ve kterém jsem jednoduše a zkráceně pohovořila o Neera nápoji a celém průběhu detoxikace. S tím chci také uvést své první mluvené video. Doufám, že vás můj hlas nevyděsí (mě totiž ano :-)) a že budete shovívaví a budete brát v potaz, že jsem na začátku něčeho nového a musím se ještě hodně učit. Video najdete TADY.

_________________________________________________________________________________________________________________________________________________


Máte zkušenosti s detoxikací organismu? Jestli ano, určitě mi napište, jak vaše očista probíhala a jakých výsledků jste docílili. Těším se na vaše příběhy :-).


ZANECHAT KOMENTÁŘ

 1. No teda, o nejake detoxikaci uz delsi dobu uvazuji, taky se nestravuji zrovna nejlepe, ale nevim zda bych zvladla Neera detox :-) Ale aspon nejake ty detoxikacni caje bych mohla vyzkouset :-)

  OdpovědětSmazat
 2. Páni, jsi odvážná! Pořád bych to chtěla vyzkoušet, ale nemám sílu do toho jít...

  OdpovědětSmazat
 3. Seš dobrá, že jsi to vydržela :) Já jím zdravě, dost se hýbu a tak nepociťuji žádnou potřebu detoxikace. Nikdy jsem nic takového nezkoušela, jen jsem jednou byla na medové masáži, která je detoxikační :)

  OdpovědětSmazat
 4. nad týmto detoxom uvažujem už dlho ale ešte som sa nedhodlala:/
  DanyLoveLife

  OdpovědětSmazat
 5. Ja bych mozna uz I po jednom dni to prestala, nesnasim zvraceni :D:D
  http://www.style-and-smile15.blogspot.cz/

  OdpovědětSmazat
 6. Ty jo, vážně tě obdivuje, že jsi do toho šla ! :) z toho zvracení mám docela strach, tak si to nechám ještě projít hlavou :D

  OdpovědětSmazat
 7. Máš teda můj obrovský obdiv. I přes to, že ti bylo špatně, tak jsi dál pokračovala, já bych to už asi dávno zabalila. Opravdu klobouk dolů.
  welcometomyworld

  OdpovědětSmazat
 8. Slyšela jsem o tomto sirupu a pak ho viděla u Tebe na instagramu. Chtěla jsem to zkusit, ale bojím se reakce, nesnáším zvracení a nevím, zda by mi to udělalo dobře. Za zkoušku ale asi nic nedám :)

  OdpovědětSmazat
 9. No já nevím po tomhle článku, jestli tyhle detoxikace jsou úplně dobré a zdraví prospěšné. Piju čistící čaje a taky jsem uvažovala nad něčím razantnějším, ale jednou jsem na dovolené nevečeřela a sekla sebou hlady, tak to nechci opakovat :D Obdivuju tě, žes to teda nevzdala.

  OdpovědětSmazat
 10. O tomto detoxu jsem slyšela už hodněkrát, mám v plánu ho také vyzkoušet, ale vím, že člověk musí hodně odpočívat, takže ted není nejvhodnější doba se do něj pouštět.. maturuji.. :D :)

  OdpovědětSmazat
 11. kdesi som čítala podobný článok, kde slečna popisovala podobné príznaky, takže po ňom isto nesiahnem, na druhú stranu má človek asi väčšiu chuť jesť zdravšie jedlá:)

  OdpovědětSmazat
 12. 1) na detox nevěřím
  2) má to pěknou krabičku =D

  Michael
  www.ontheleaf.net

  OdpovědětSmazat
 13. detoxy možno majú niečo do seba, ale podľa mňa je to hlúposť niekoľko dní "nejesť" a tým si "prečistiť" organizmus len za pomoci detoxikačných čajov a nápojov, ktoré sa dajú piť aj pri tuhej strave. Telp jednoducho potrebuje kvalitné palivo aby dokázalo fungovať a riskovať nejaký kolaps sa nevypláca. Myslím si, že lepšou možnosťou je prehodnotiť svoj jedálniček a nehovorím o 180° zmene, ale aspoň o čiastočnej zmene, ktorá toho spraví aj tak veľa :)

  ale 100 ľudí, 100 chutí, každopádne je to super príspevok a ďakujeme, že si sa s nami podelila o svoju vlastnú skúsenosť :))

  Michellee's kingdom

  OdpovědětSmazat
 14. Uf tak toto sa mi zdá drastickejšie ako vôbec nejesť ... ja nejak veľmi nedetoxikujem, ale ak tak by som to určite riešila len nejakou ľahšou formou... trebars len zeleninu ... niečo viac by som asi nedala :D :)

  www.byfoxygreen.blogspot.sk

  OdpovědětSmazat
 15. Mě tedy přijde docela znepokojivé, že se z takových drsných zásahů do stravy dělá módní záležitost a moc se neřeší, že to není pro každého a klidně to může škodit. Já zkouším pít hodně zeleného sypaného čaje a zatím v pohodě. Nejspíš o tom napíšu článek, až bude můj blog (tokamak.tk) v provozu a pokud mě detox nezabije nebo nezbaví paměti (jen vtipkuji, ale co kdyby náhodou). Díky za inspiraci.

  OdpovědětSmazat
 16. docela síla, já bych tohle asi nezvládla, takže Tě fakt obdivuju! já bych chtěla vyzkoušet nějaký detox, ale asi ne něco tak brutálního a úplně bez jídla, to bych umřela, spíš takové ty založené na ovocných a zeleninových šťávách. myslím, že by mi to jedině pomohlo!

  OdpovědětSmazat
 17. Tento detox jsem držela zhruba před týdnem. první dvoulitrovku jsem si namíchala dost silnou, protože jsem dala podle návodu (psali 1-2 lzicky) já dala jednu! Nedalo se to pít. Další už jsem si dávala pozor na pepř. díky bohu jsem nezvracela ale pocity fakt nic moc..hlavne jsem mela fakt slabou vuli a hlavne mě osobne to vubec nezasytilo.
  vubec se ti nedivim ze jsi nedala 7 dnu, já take ne..skoncila jsem 4 den, bohuzel me zacala hrozna bolest v krku. to bych nedavala za vinu detoxu,ale kdo vi.
  kazdopadne mam detox jeste na 3 dny. treba ho nekdy dopiju.

  já jsem šla do detoxu s tim ze mam dlouhodobe zazivaci potize a po kazdem jidle jsem chytala křeče a hrozne bolesti. doktori mi nepomohli, opakovane jsem byla i na ambulanci. tak jsem si chtela pomoct sama.
  zatim musim zaklepat ze se boleti nevratily.

  OdpovědětSmazat
 18. detox se chystám vyzkoušet dávno, ale po tvých příznacích nevím nevím :D jeden čas jsem měla opravdu problémy s břichem (žaludkem) a tak nevím, jestli je to dobrý nápad. Možná zkusím nejprve detoxikační čaje (které se pijí bez radikálních diet) - omezování a pak třeba časem..
  http://of-goldbook.blogspot.cz

  OdpovědětSmazat
 19. Tak to díky za inspiraci !!! To hned vyzkouším :)

  OdpovědětSmazat