27.10.16

ŽADOŇME VŠICHNI O HLASY ANEB SOUTĚŽ BLOGERKA ROKU JE OPĚT TU!

O rubrice Úvahy nad vínkem mluvím už aspoň půl roku. Je to tak, nebyla jsem schopná k tomu sednout a něco sepsat, byť se mi hlavou honila už spoooousta myšlenek, které jsem chtěla z hlavy trasportovat na blog. Čekala jsem na TO. Čekala jsem, až mě TO samo nakopne. Až přijde něco, co mě přivede do varu a mě neudrží ani deset řetězů. Konečně se TO dostavilo a já se rozepsala o aktuální záležitosti - Blogerce roku. Jsem velmi zvědavá, zdali uvítáte tuto novotu na mém blogu, zdali uvítáte moje názory a postřehy. A zdali se najde někdo, kdo si přečte článek až do konce :-)...

Ano, ano, je to tak. Uběhl rok (jak to letí, co?!) a znovu se na nás ze všech stran sypou fráze typu "Hlasuj pro svou oblíbenou blogerku", "Prosím, hlasuj pro mě v Blogerce roku" nebo "Byla jsem nominovaná do Blogerky roku, děkuju za každý hlas" a tak dále, a tak dále. Někdo žadoní s chladnou hlavou a neřeší, jak zapůsobí na okolí, někdo žadoní jak malé dítě, protože stát se blogerkou roku je to nejdůležitější (protože tím přece daruje malým africkým dětem litry vody do žíznivých úst, zachrání vymírající druhy tygrů, rysů a dalších zvířat tím, že založí chovné stanice /kde se zvířata navzájem nesežerou/, zlepší stav životního prostředí, utne testování na zvířatech, a, TO PŘEDEVŠÍM, poručí ledovcům, aby netály, protože to prostě nemá dobrý dopad na chudáky lední medvědy!).

Dámy a pánové, nastává těžké období. Budeme muset odolávat velkým nátlakům, které na nás budou mít vliv a občas nám pěkně pocuchají nervy (možná i vlasy). Co taktika zákopů? Pravděpodobně si vyzkouším nějakou plynovou masku a skočím do nejbližšího zákopu, který potkám, abych se ukryla před všemi těmi nájezdy maniaků Blogerky roku. Těším se, až zazní "Na západní frontě klid"... Blogerky budou oceněny a nám, kterým se zdá tahle soutěž zcela fádní, bude dopřán klid (aspoň na ten rok, než začne další kolo).


A proč tolik kritiky? Proč tolik sarkasmu? Tolik znechucení? Snad i mrzutosti? Věřím, že se objeví lidé, které tento článek pohorší, urazí nebo znechutí zcela jinou cestou než mě zmiňovaná soutěž. Nechci být hustá, nechci být cool, nechci si hrát na něco víc. Vůbec ne! Jen s touto soutěží nesymaptizuju. Samozřejmě to má své důvody. Co především dráždí mé nervy, je ono žadonění. Velké množství blogerek/blogerů jakože nenápadně píše, že bude rádo za každý hlas. Bohužel se to od nenápadnosti dost vzdaluje a přibližuje spíše vtíravosti. Dle mého názoru si čtenář, který má někoho z blogosvěta rád, sám automaticky najde cestu k této soutěži a sám dle vlastního uvážení hlas daruje. Nejsem si jistá, že žadoněním překecáme všechny čtenáře blogů, aby hlasovali právě pro náš blog... Další bod, který mi hýbe žlučí, je každoročně shodné umístění blogerů. Většinu z "TOP" blogů nesleduju, protože mě víc baví sledovat posun těch menších. Navíc z těch velikánů necítím takové zapálení pro danou činnost. Samozřejmě smekám před A Cup of Style. Jsou snad jediné na vrcholu, které mi jsou stále sympatické a svou prací mě baví. Sice ani je nesleduju pravidelně, ale jakmile se na jejich blog/sociální sítě dostanu, nemohu proti nim říct jediné křivé slovo. Jen teď ty jejich diáře moc nechápu, ale to sem momentálně nepatří. Zkrátka se mi líbí cítit se na blogu jako u sebe doma. Vidět se v pisatelce, nacházet shodné body. A to u těch na (podle soutěže) vyšších příčkách prostě nedokážu. A poslední bod, proč je mi soutěž proti srsti, je samotné soutěžení. Stojím si za tím, že píšu blog, protože CHCI, protože mě BAVÍ a protože je to část mě. Ne proto, abych sbírala ceny... Být oceněn za svou práci je nádhera. Každému to polichotí. Ale nezdá se mi, že by právě blogování mělo být oceňováno. Mnohdy se mi zdá, že tím vznikají NAPROSTO A ÚPLNĚ ZBYTEČNÉ rozepře i mezi blogerkami. Hlavně, že všechny tvrdí, že jsou na stejné lodi, ne konkurencí.

A jak je možné článek pochopit? První verze - jsem závistivá mrcha, která nikdy nic nedokázala, Blogerku roku nevyhrála a nemůže se přes to přenést :-)... Ach, ten sarkasmus se mě dnes asi nepustí :-). Druhá verze - neodpustím si kritiku. A třetí verze - PROSTĚ MÁM SVŮJ NÁZOR a nebojím se ho projevit. Můžete souhlasit, nemusíte. I vy máte svůj názor, do kterého nemám právo šťourat (a ani bych si to nedovolila!). Usuďte sami podle toho, jak mě skrze mé články znáte :-)!

Nakonec si společně připijme na to, aby tuhle bitvu vyhrál(a) ten/ta nejlepší, která změní svět a zachrání ty nebohé děti a HLAVNĚ TY LEDNÍ MEDVĚDY! Nazdraví!


Pac a pusu,
vaše Eufrozínka

ZANECHAT KOMENTÁŘ

 1. Žadonění o hlasy mi přijde hodně úsměvné. Hlavně takové to - já vím, že nemám šanci a chci vám jen poděkovat za nominaci, ale kdyby náhodou jste mi chtěli poslat hlas, tak můžete :-D :-D Osobně pro nikoho hlasovat nebudu, protože nevěřím, že opravdu vítěze volí diváci a sledující.
  Na výsledky se určitě podívám, jinak mě ale tahle soutěž nechává už od minulého roku chladnou.

  OdpovědětSmazat
 2. Mě tato soutěž a žádonění o lajky zanechává chladnou. Pokud někdo je nominován, tak ať to nechá na osudu a ne že pokd každý článek či viceo napíše "budu ráda, když pro mě budete hlasovat..". Já osobně nikdy pro nikoho nehlasovala a ani hlasovat nebudu. Je tolik skvělých blogerů a ani nejsou nominovaní.

  OdpovědětSmazat
 3. Těším se na články tohoto typu. Já osobně jsem hlasovala, ale sama ze své vůle, ne že mě někdo poslal a to žadonění hlasů mi přijde otravný. Pokud o soutěži vím, tak se podívám na všechny nominované blogy a ten, koho mám takhle blogově ráda, tomu hlas dám, ale sama ze své vůle.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A stejně tahle soutěž podle mě vůbec neurčuje, kdo je ten top, ale zase když je, tak ráda aspoň takhle vyjádřím hlas pro svou oblíbenkyni

   Smazat
 4. Haha, Ty by ses mohla živit psaním fejetonů, velký palec nahoru :D Já Blogerku roku vůbec neřeším, jde to mimo mě. Stále jsou tam stejné tváře a je to už jak ten náš Slavík :)

  OdpovědětSmazat
 5. Ježiši, konečně někdo!!
  Naprosto souhlasím! :-)

  OdpovědětSmazat
 6. Já myslím, že to moc hrotíš :D

  OdpovědětSmazat
 7. Anonymní01.11.16 8:48

  Blogerku roku neřeším, ani jsem se nedívala, kdo je nominovaný, je mi to prostě jedno :) Je pár blogů, pro které bych klidně hlasovala, ale nechce se mi :D Přijde mi to jen jako ztráta času. Spíš jsem jen zvědavá na to, kdo "vyhraje" - a ano, myslím si, že je minimálně částečně rozhodnuto dopředu o tom, kdo vyhraje a jen by mě zajímalo, zda vyhraje bloggerka/youtuberka, která vlastně se vším končí (teda, to tvrdí ona, ale fakt to tak nevypadá) :D

  Tvůj článek mi přijde trochu zbytečně moc útočný a celkem zbytečný.... letos jsem četla už několik článků na toto téma a v některých byla žádost o hlas a v některých jen kritika... i když je fakt, že většinou jsem jen prolítla názvy a celý článek ani neotvírala, ale u tebe jsem se těšila, že to pojmeš trošku jinak.. tak třeba za rok :)

  OdpovědětSmazat
 8. Bohužel ty soutěže jsou jen o tom, že se ukazuje, kdo si umí nejlíp udělat reklamu. :D Zajímalo by mě, jak by to dopadlo, kdyby padl přísný zákaz (jako podmínka pro účast) - posílat na soutěž odkazy, říkat si o hlasy atd. atd. Kdyby to opravdu existovalo jen jako něco, kde se projeví lidi, kteří hlasovat chtějí sami od sebe, chtějí dát vědět světu o někom, koho rádi čtou. Tak to ale vůbec není, nebude, protože by nezískávaly ani blogerky, ale ani samotní organizátoři soutěže. Prostě lepší - nesoutěžit. :D

  OdpovědětSmazat
 9. Ty víš, že s tebou souhlasím! :D

  OdpovědětSmazat
 10. QUANTUM BINARY SIGNALS

  Professional trading signals sent to your cell phone every day.

  Follow our trades right now and profit up to 270% per day.

  OdpovědětSmazat