02.01.17

1.LEDNA - ZAČÍNÁME HUBNOUT DO PLAVEK

Všichni o tom mluví. Všichni tvrdí, že tentokrát svá předsevzetí dodrží. Všichni si fandí. Všichni padají na zadek z rozumných předsevzetí ostatních. Ale zároveň všichni víme, že jsou to jen řeči plané a úspěchu se nedostane.

Začnu sportovat! Jasně, že začnu! Sestavím si plán, nakoupím sportovní oblečení. Hned vylezu všechny schody v tom nejvyšším paneláku, který mám na dosah, abych zpevnila želé, které se celý rok pohupuje v oblasti těla, kde by dle učebnic biologie měl být zadek. Proč panelák na dosah? No přece za ním nepůjdu nějakou dálku! Jdu na to. Do třetího patra můžu, síly mám na rozdávání. V pátém patře se mi už dost motá hlava a funím jako lokomotiva, protože na TOLIK POHYBU nejsem zvyklá. Při pohledu na výtah, který si vesele jezdí nahoru a dolů, se snažím zahnat myšlenku, že bych to vzdala a nechala svůj želé zadek odvést až nahoru. Nevzdám se a jdu dál. Cestou do šestého patra vytvářím novou myšlenku. Myšlenku na jídlo. Na pořádné jídlo, ne žádný lehký salátek. Přece se za ten výšlap budu muset odměnit! Do dalšího patra lezu značně pomaleji. Míjím lidi scházející po schodech dolů. Zvesela si poskakují na schodech, úsměv od ucha k uchu, bezproblémový pohyb těla. Když se blížím, spíš plížím, k desátému patru, proklínám člověka, který ten zatraceně vysoký barák postavil. Čekala bych, že v posledním patře zajásám. Ale ne. Odfrknu, opřu se o dveře, aby mě vzápětí s nimi někdo srazil k zemi. Pád prostě nemůžu ustát po tak náročné túře. Nakonec doklopýtám na potřebné místo, tam se opět sesunu, v lepším případě na židli, v horším k zemi, a odpočívám. No, zvládla jsem to. A za rok mě ten výšlap čeká znova!

Přiznejme si to, většina předsevzetí nemá smysl, protože je nedodržíme. Každý rok chceme jíst zdravě. Nejprve se držíme ovoce, zeleniny, po několika talířích lehkého jídla se slovo "zdravě" mění na "zdravěji" (než v loňském roce). Přece jen si můžeme sem tam dopřát něco nezdravého, a tak se při nejbližší příležitosti chutně zakousneme do burgeru. Končí to plnými talíři s nejtučnějšími potravinami. Ale co, od příštího roku začneme nanovo. A tentokrát opravdu!

A tak touto glosou vám chci popřát šťastný nový rok plný úspěchů, lásky a zdraví. Pokud patříte k těm odborníkům na neplnění předsevzetí jako já, hoďte to za hlavu :-)))). Nakonec přidávám fotky z novoroční procházky. Zasněžená příroda je neodolatelná.

ZANECHAT KOMENTÁŘ

 1. Teď jsi mě fakt pobavila, jak výstižné! :D Ale já už letos fakt musím zhubnout, ikdyž si to říkám už tak 7 let :D:D
  BLOG EVERYTHIN KATE

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Klasika :DDDDD. Jsem ráda, že ses u článku zasmála :). Držím ti teda palce! A když to nedopadne, můžeš se těšit na předsevzetí na další rok :DD

   Smazat
 2. Kráásna krajinka :o) A rovnako to mám aj ja, lenže stále sa snažím na niečo sa vyhovoriť :D Napríklad teraz som na Silvestra spadla a tak ma bolí noha, že jednoducho som nemohla začať prvého cvičiť xD Ale keď neschudnem, tak sa snažím aspoň udržiavať :) a potom v máji začnem plakať, aká som tučná a že do leta to nestíham :( :D
  World of Nicol

  OdpovědětSmazat
 3. Mno já to vidím že tak že se v mém případě situace nějak vyvrbí, protože už z několikaleté zkušenosti vím, že na diety od nového roku a běhání na povel prostě neumím poslouchat :).
  LenaČerge

  OdpovědětSmazat
 4. Pobavilo :)
  Já si žádná předsevzetí nedávám, už z toho důvodu, že bych je pravděpodobně nesplnil a nevím, ale mnohem větší smysl v tomhle má pro mě září. Snažím se jíst zdravě a cvičit po celý rok dle chuti a času, žádný termíny, žádný plány!

  OdpovědětSmazat
 5. Super článek :) Já a novoroční předsevzetí taky neexistujeme - když chci něco změnit, tak to prostě udělám, ať je červen, nebo leden... :D

  OdpovědětSmazat
 6. Ty můžeš být v klidu, když žádné želé nemáš, ty jsi hubená a nepotřebuješ hubnout :-). Takhle omrzlá krajina je krásná na pohled ale popravdě já mám raději léto.

  OdpovědětSmazat
 7. Anonymní04.01.17 8:56

  Ä já si zrovna letos snad poprvé řekla, že chci fakt jíst zdravěji a víc se hýbat... :D :D ale to je asi tím, že poprvé mám pocit, že nejsem zrovna 2x spokojená se svojí postavou.... vím už teď, že to nebudu nijak moc přehánět a začínám spíš jen tak pomalu - přestat jíst sladké, chodit víc pešky, párkrát do týdne si zacvičit apod... nemám od sebe velké nároky, takže si myslím, že mě to po prvním měsíci právě proto neodradí :) ale kdo ví, třeba za měsíc napíšu, že už jsem to vzdala :D

  OdpovědětSmazat
 8. Prekrásne fotky a to čo si napísala je ešte lepšie!! Vážne to tak je. Je to smutné a zároveň komické :D

  SASHA´S LIFE

  OdpovědětSmazat
 9. Parádne si to napísala :D a inak tie fotky sú nádherné! :)

  http://terikosecova.blogspot.sk/

  OdpovědětSmazat
 10. Jak jsem četla nadpis, tak jsem vykulila oči a chtěla tě hned bombardovat, co to meleš, když jsi jak chrt. :'DD
  Každopádně souhlasím. Proto už si žádné předsevzetí nedávám. :D Hned je ten Nový rok radostnější.
  Krásné fotky! U nás je zima jak na Sibiři, ale sníh nikde.

  OdpovědětSmazat
 11. Lépe bych to nenapsala... vážně je to přesně tak jak píšeš :/ :D nejen u mě.

  OdpovědětSmazat