12.03.17

KONEC THE VAMPIRE DIARIES - ZKLAMÁNÍ?

Mám tu nějaké fanoušky The Vampire Diaries? Pokud ano, ráda bych se o jejich konci trochu rozepsala, ale pozor, ČLÁNEK OBSAHUJE SPOILERY. Pokud ne, vykašlete se na čtení mých blábolů. Včera jsem zhlédla poslední dva díly tohoto upířího seriálu. Dokonce jsem byla tolik napjatá, jak celý seriál skončí, že jsem si finální epizodu pustila bez titulků (angličtina není moje silná stránka, tudíž vám musí být jasné, jak jsem se na konec těšila, když jsem se rozhodla přelouskat to i bez českých titulků). Abych řekla pravdu, konec mě hodně dojal. Opravdu hodně. A zanechal ve mně spoustu pocitů. Na tomto seriálu jsem v podstatě vyrůstala - vždyť byl natáčen po dobu 8 let. Moje pocity jsou rozporuplné. Na jednu stranu jsem nesmírně vděčná za konec, protože seriál se řítil do pekel (vzhledem k tematice poslední sérii tohle označení sedí jak p*del na hrnec). Zhruba od páté série mě seriál začal nudit. Ale nedokázala jsem přestat jej sledovat, jelikož moje zvědavost (jak seriál skončí, nebo jak jej producenti ještě více dojebou) mi to nedovolovala. A bum, konec je tu. Najednou mě to trochu mrzí. Byl to seriál, na kterém jsem opravdu vyrostla. Ale dost nostalgie, o tom psát nechci. Zajímá mě, jak na vás zapůsobila finální epizoda a uzavření všech příběhů, které byly součástí osmiletého seriálu. Za mě jedno jediné slovo - zklamání.

Nejenže producenti konec uspěchali - nacpat do jedné epizody o 40 minutách konec všeho je prostě nesmysl, ale zároveň nejsem spokojená s žádným ukončením života ani jedné jediné postavy. Stefan - po celou dobu jsem mu fandila (po tom, co jsem poznala Martina, mu fandím ještě víc, protože mi ho v jistých věcech připomíná) a jeho konec mě mrzí ze všech nejvíc. Jeho oběť je podle mě nesmyslná, protože není jediný, kdo má na svém triku nespočet hříchů. Damon rozhodně nebyl o nic svatější. Stefanovu smrt vidím jako nesmyslnou a zbytečnou. S tím souvisí smrt Enza - do prčic, viděli jsme tolik zmrtvýchvstání, tak proč nemohli vrátit zrovna takového borce?! Damon - člověk? Jako vážně? Podle mě naprostý nesmysl. Bonnie - má nejoblíbenější postava seriálu, protože byla věrná svým přátelům a vždy ,,zachránila den", jak bylo v TVD často řečeno. Pokud si ona nezaslouží šťastný konec, tak už nevím kdo. A šťastný konec v cestování po světě rozhodně nevidím. Ztráta Enza pro postavu Bonnie byla ta největší blbost, protože právě Bonnie měla být šťastná. Caroline - zdá se mi to, nebo Stefanovu smrt vzala poměrně v klídku? Její přístup mě vážně zamrzel. Stejně jako mě zamrzel konec jejich manželství, které v jednom dni začalo a zároveň skončilo... A Elena? Ta holka mě rozčilovala už asi od třetí sérii, protože se z ní všichni mohli zbláznit. Rozumím tomu, že byla v podstatě hlavní postavou, ale producenti ji dle mého názoru přetvářeli v osinu v zadku... Tudíž mě její probuzení na konci a následné radosti z jejího návratu doslova hýbaly žlučí. Pro mě přijatelnější konec by byl takový, v němž by si Enzo vzal lék, prožil krásný život s Bonnie, která si to KRUCI zaslouží!!!, Elena by se setkala s Damonem až po smrti Bonnie, Stefan a Caroline by společně s Ricem zvelebovali školu. Podle mě nebyla smrt hlavní postavy nutná. Vím, že se v poslední sérii řešila otázka vykoupení, ale pokud se dokázal Damon vykoupit životem s Elenou, dokázal by se i Stefan vykoupit soužitím s hodnou Caroline. A neříkejte mi, že tomu tak není! :D Můpj celkový pohled na seriál - postupně šel do kopru, až jej producenti maximálně dojebali...

kabát - Bershka | svetr - Zoot | kalhoty - Wayfarer | boty - Reebok | kabelka - Oriflame

ZANECHAT KOMENTÁŘ

 1. TVD jsem sledovala dřív, pak jsem zapomněla kde jsem skončila a už se mi do toho nechtělo :)
  Končí ale i PLL a to jsem zatím zklamaná, ikdyž ještě jeden díl.. :(
  JANNIEBEL

  OdpovědětSmazat
 2. Skvelý článok, opäť, ako vždy. :))
  Veľmi rada si prečítam každý tvoj nový príspevok, čím ďalej tým zaujímavejšie články.:)

  Môj BLOG-KLIK¦

  OdpovědětSmazat
 3. Dívala jsem se naposled na Upíří deníky naposledy, když je poprvé dávaly na Nově, poté na chvíly došly díly a já už se k nim nevrátila... zapomněla jsem, kde jsem skončila :D a teď mě to už moc neláká, ale uvidíme...

  Somethingbykate

  OdpovědětSmazat
 4. To vážne to tak skončilo??? Ja som sa zasekla v piatej sérií asi pred dvoma mesiacmi čo som si povedala že si to pozriem celé od znova. A presne ako si povedala od piatej série ma to už nebavilo. Rozmýšľal som že to dopozerám ale necítim sa na to psychicky ready. Musím súhlasiť s tvojim názorom na Elinu!!!

  MS ALWAYS LATE

  OdpovědětSmazat
 5. Tak to je hustý, na TVD jsem koukala asi do 5 série, pak už mě to vůbec nebavilo. Přesně mě začla rozčilovat Elena a jak vždycky někdo umřel a následně ožil.
  Mám radši The Originals. :)


  Šárka Zelená

  OdpovědětSmazat
 6. Sledovala jsem VD nějak do 6.série pak už jsem to nedávala. Bavilo mě to nejvíc do 3.série pak to podle mě šlo z kopce. Koukala jsem na to když nebylo nic jinýho a bylo to spíš něco co jsem sledovala už dýl tak přece nepřestanu jenže pak jsem to utla že mě to nebavilo. Když jsem viděla že je už finále tak jsem si stáhla poslední dva díly a jsem z toho dost zklamaná, až takhle trapný konec jsem nečekala.

  OdpovědětSmazat
 7. Zdravím,
  právě jsem dokoukala poslední díl...a byl asi nejhorší ze všech. Opravdu 8 let? Ani jsem netušila, že je to již taková doba. Při těhotenství jsem u tohoto serálu skoro pořád plakala, kdežto u tohoto dílu mi to nepřišlo líto, nějak to překombinovali, zničili...škoda.
  A Elena už opravdu byla pěknej vopruz...Stefan a Carolin mi nešli vubec dohromady. Já vždycky žrala Damona:)))
  No pěkných pár let jsem na tom ujížděla, kdo by to byl řekl...
  pěkný den
  lucka

  OdpovědětSmazat