14.04.17

DEN, KDY JSEM PŘESTALA SLEDOVAT SPOUSTU BLOGEREK

Pravděpodobně bude pro začátek nejvhodnější uvést na pravou míru hlavní myšlenku tohoto článku, abych se náhodou nesetkala s negativním postojem vůči mně jen proto, že si čtenář článek vysvětlí odlišně, než jak je zamýšlen. Proto chci zdůraznit, že vámi čtený článek není žádný (jak se v dnešní době rádo používá výrazu) hejt. Nechci nikoho urazit, nechci nikoho potopit, zesměšnit, nedejbože převádět na jinou víru, nebo nějakými slovy osočovat. Ani nechci, aby si někdo myslel, že blogerkám nepřeju úspěch. Tak to vůbec není. Zkrátka jsem změnila názor na několik záležitostí moderního života mnoha blogerek. Nechci ani nikomu vyčítat, pokud takovým životem žije. Je to jen a pouze jeho věc a mně do toho nic není. Jen já tímto způsobem života žít nechci.

O čem je vlastně řeč? Především o komerčnosti a minimální originalitě. Opět připomínám - nechci nikoho z vás urazit! Blogovat může kdokoliv, vyjadřovat své názory může kdokoliv. Mě jen nebaví sledovat na deseti profilech jedno a to samé. Deset profilů, deset článků od deseti lidí a všechny jsou jako přes kopírák. Nechci říct, že někdo píše, či tvoří špatně, ale mě osobně to přestávalo bavit a postupně jsem se odhlašovala z odběrů, rušila sledování a snad na ně i zapomněla. Sleduju blogerky moc ráda a ráda se nechám (nejen) od nich inspirovat, ale určitá část blogerské komunity mě tak nějak uspala. Žádné z nich nic nevyčítám. Pokud jsou takto spokojené, tak není co řešit. Tvoří tak, jak je to baví. Tím se ve mně začala vařit voda a zatoužila jsem po změně, a tak přišel -ten osudný den-, kdy jsem promazala svůj Instagram a přestala sledovat v podstatě ty nejsledovanější z nejsledovanějších. Chci se zaměřit na zcela jiné lidi. Chci sledovat inspirativní, kreativní lidi, kteří mají své vidiny, svou tvorbu, kterou tvoří s láskou. Já bohužel u těch nejsledovanějších čím dál více vidím komerčnost, která do určité míry podle mě není nic špatným. Vydělávat si člověk prostě musí. A pokud to jde snadno a zábavně v rámci blogování, nemám proti tomu vůbec nic. Ale čeho je moc, toho je příliš. Pokud se na mě hrne jedna reklama ze všech stran, zprotiví se mi.

Zmiňovanými problémy to u mě nekončí. Co mi přímo vadí, je nadřazenost, která je z některých blogerek cítit a z některých přímo srší. Seskupování blogerek, přátelství, předávání si zkušeností je super! Maximálně super! Nemám proti tomu vůbec nic. Ale nejrůznější akce, které nás ostatní smrtelníky doslova shazují, mi jsou proti srsti. Nebudu nikoho ani žádnou akci přímo označovat, udělejte si obrázek sami. Nechci ani říct, že jsou ty holky špatné. S některými jsem se bavila, u některých jsem pozorovala jen jejich gesta a vyjadřování, a některé neznám vůbec. Proto bych nerada někoho odsuzovala. Pouze tedy poukazuju na to, jak na mě působí skrze své sociální sítě a blogy. Nebudu v této tematice zabíhat do detailů, protože je to čistě můj názor, který víc rozpitvávat nechci. Navíc má být tato vsuvka jen doplňkem vyjadřujícím mou nespokojenost jako čtenáře.

K tomu nejdůležitějšímu se dostávám teď. Po těchto slovech vám musí být jasné, že bych ráda změnila některé věci kolem blogu jako jeho pisatelka, ale i jako čtenářka jiných blogů. Velmi ráda od vás přijmu tipy a návrhy na české či slovenské blogerky, které jsou svým působením v blogerské sféře opravdu zajímavé - podílejí se na různých projektech, mají svá poslání a propagují pro společnost důležité tematiky i produkty. Musím dodat, že nechci přestávat ve sledování fashion&beauty blogerského světa, jen se chci zaměřit na jiné lidi, přesněji na menší lidi (když to řeknu tak blbě). Pokud tedy víte o někom, kdo je kreativní, jeho myšlenky, články i styl jsou zajímavé, určitě se mi o něm zmiňte, prosím.

Pro příklad uvedu několik holek, které mě poslední dobou hodně fascinují, protože jejich práce v internetové platformě je více než inspirativní. A nejen inspirativní, ale především osobitá! Začnu slečnou, jež se od blogerské komunity odstřihla z podobných důvodů, které jsem zmínila já. Ale u ní jde v samotné podstatě o něco zcela jiného. Touto křehkou a maximálně žensky vypadající slečnou je tessie93, jejíž instagramový profil sleduju už delší dobu. A proč? Protože je kreativní a osobitá! Nejenže šije a je velmi šikovná, ale zároveň jí není cizí starost o životní prostředí. Velmi si zakládá na recyklaci oblečení, a právě proto si zamilovala šicí stroj, na němž přetváří nejrůznější second handové kousky v božské, úžasné a trendové. Tím bych navázala na další second hanďačku abigaill. Společně pracují na velmi zajímavém projektu Second round, kde se dozvíte velké množství informací o recyklaci oblečení a dalších důležitých tématech. Jako třetí mě teď maximálně baví Hello Christie stojící za projektem #ZaNormálníHolky, o němž jsem se už zmiňovala. Nesmím zapomenout ani na Marťu alá inkoustovoutečku. Sledovat ji je taky pastva pro oči i pro duši. Momentálně se postavila čelem zajímavé výzvě - roztřídila šatník na 33 nejpotřebnějších kousků a zbytek bez servítek ze šatníku vyhodila. A poslední velmi zajímavou slečnou je blogerka Jana, která píše blog Boulevard de Prague. Je šikovná a její styl je osobitý.

Jestli tedy rádi sledujete někoho takto kreativního a originálního, podělte se se mnou o jejich profily, budu vám moc vděčná za veškeré tipy. Díky! :)

ZANECHAT KOMENTÁŘ

 1. JE přímo super, že se k tomuto někdo vyjádřil upřímně a uvedl to na pravou míru.
  Bohužel jde tohle napsat opravdu těžko tak, aby člověk nějak neurazil či nesoudil ostatní, protože to dle mě tak trochu je. Já to ale beru jako kritiku, se kterou se ti dotyční prostě musí nejednou setkat a respektovat, co my jako čtenáři vidíme, tedy spíše k tématu - nevidíme. Také mě trochu mrzí, že se v posledních 2 letech doslova roztrhl pytel s reklamami, spolupracemi a tak i následným hádkám mezi čtenáři/odběrateli a blogerem o tom, zda to dělá pro dobrou věc nebo ho absolutně nezajímá, co propaguje.
  Dříve jsem sledovala kohokoli, dnes už jen pár jedinečných blogů, které mají hlavu a patu, ztotožňují se s mými zájmy a následně i s projekty, které podle mě mají smysl.

  OdpovědětSmazat
 2. veľmi veľmi úprimne poviem, že som chcela napísať veľmi podobný článok no nemala som na to. A veľmi uznávam, že ty áno. Taktiež mi nejde o to niekoho osočiť no v poslednej dobe mám pocit, že nevidím nič iné len dokola na rôznych blogoch tie isté veci. Vždy som brala blog ako nejaký creative outcome ale čím ďalej tým viac sa mi zdá, že bohužiaľ tí "najúspešnejší" už dávno nie sú takí kreatívni. A čo ma mrzí viac, že osobne poznám pár bloggeriek, ktoré aj mali nápady no nechali sa zaslepiť "príjmami" a "spoluprácami". Nezazlievam im to, to vôbec len ma ozaj mrzí, že daktoré tieto blogy ma už teda nebaví čitať. Istú chvíľu som presne kvôli tomuto chcela s blogom skončiť no potom som si povedala, že to robím lebo ma to baví a znovu som sa do toho vložila :)
  Ivana xx

  OdpovědětSmazat
 3. Super, super článek. Stavim se za něj na 100%. To samé jsem udělala, když jsem odcestovala z Čech, brala jsem to jako takovou očistu, protože už jsem těch článků jak přes kopírák měla plné zuby. Kéž by si to uvědomilo více lidí a dali i šanci blogerkám, co mají vážně co říci :) Krásný den!
  Ejnets in Lisboa

  OdpovědětSmazat
 4. A tak nějak to v poslední době cejtím i já. Chápu, že inspirace je někdy málo, ale některé blogy doslova křičí marketingem a reklamou. Já osobně se jí nebráním, ale když už, alespoň se jí snažím vhodným způsobem zakomponovat do článku, ať to není prvoplánové. Ale číst dokola o jednom a tom samém produktu je skutečně únavné..

  OdpovědětSmazat
 5. Obdivuju ty lidi, co si dokážou přešít oblečení dle svého gusta...

  OdpovědětSmazat
 6. Já mám ráda Kejt z blogu Instantnikrasa. Potom Peťu z Just be yourself a třeba i Domču z blogu Anotherdominika. Jinak blogů sleduji mnoho, každý blog mě baví něčím jiným, tyto blogy, které jsem vyjmenovala nejsou ani z daleka jediné, které mám ráda.

  Somethingbykate

  OdpovědětSmazat
 7. Naprostý souhlas a Amen... z těhlech důvodů už mě většina toho blogového světa přestala bavit tak jsem se od něj celkově nějak odtrhla. Ale na instagramu pořád ty jiné a osobité lidi sleduju nebo občas zabrousím i na jejich blog, pokud ho ještě vedou :)

  OdpovědětSmazat
 8. Já už většinu blogů, které jsem četla dříve, dnes vůbec nečtu... na některé zajdu občas ze zvědavosti...

  a zrovna Marťa alá inkoustová tečka je jedna z blogerek, která mě chvilku baví a chvilku nikoliv... sledují jí úplně od jejích začátku a zrovna teď na mě působí "jsem velká umělkyně, vykašli se na všechno a budeš taky úspěšná"... moc často sdílí věci o tom, jak celý den nic nedělá, pak zase toho má moc a nestíhá... do toho ten její pták, kterého si snaží ochočit.. no nevím.. viděla jsem jí i osobně a moc mi to k ní nejde... mám pocit, že si teď spíš jen na něco hraje a ve skutečnosti sama sebe ještě nenašla, i když se prezentuje, že ano... ale je to jen můj názor, třeba to je vše jinak ;) ale přeci jen.. lidi, kteří se vystavují na internetu, tak je ostatní hodnotí podle toho, jak právě tam vystupují a zda jsou takový i v reálu? kdo ví...

  OdpovědětSmazat
 9. Tímhle článkem mi naprosto mluvíš z duše... Jako by se z blogosféry vytratila jakákoliv originalita, unikátnost a nápad. Nejednou jsem kvůli tomu sama padla do takového splínu, protože jsem si říkala, že stejně člověk bude pod vlivem těch "nejznámějších", ale možná to bude tím, že je zapotřebí změnit prostředí a tím myslím začít se soustředit na jiné blogy/osoby jak píšeš :)

  OdpovědětSmazat
 10. Tak to je skvěle napsaný článek!!!

  OdpovědětSmazat
 11. Hezký článek. A ano, také mne ubíjí mnohdy ta silná neoriginalita. Zvláště v případě, kdy na mne 3 měsíce v kuse vyskakují recenze na stejné produkty a služby. Přeci jen - svět je plný možností, tak proč se omezovat na to, co dělají všichni ostatní. Rozhodně článek, který má co říct. :)

  OdpovědětSmazat
 12. Ever wanted to get free Twitter Followers?
  Did you know you can get these AUTOMATICALLY & ABSOLUTELY FREE by getting an account on Like 4 Like?

  OdpovědětSmazat
 13. Souhlasím s tebou. Dříve blogovali lidé, kteří se opravdu o danou problematiku nebo téma zajímali. Bohužel teď každý druhý blog je jen o nahnání "like", zobrazení blogu a hlavně - o co největším množstvím spoluprací. Přijde mi, že každá druhá blogerka založí blog jen, aby dostávala produkty zdarma nebo byla slavná a byla hodnocená jako Blogerka roku apod.

  Takže blogů je v dnešní době "tři prd***", ale málokterý je opravdu originální a zajímavý.

  INKA blog

  OdpovědětSmazat