04.08.17

ČERVENÁ SE LINE ZÁŘE


Je zajímavé, co si člověk z dětství nese po celý život. Někdy jsou to maličkosti, jindy podstatně důležitější záležitosti. Už od dětství nás rodiče učí, jak se (ne)chovat, co (ne)dělat, vytvářejí naše vzpomínky a předávají nám moudra nejrůznějších charakterů. Jedna z mých vzpomínek z dětství se mnou stále vyrůstá. Je poněkud vtipná, řekla bych. Určitě všichni znáte pohádku Princ a Večernice. Kdo by ji neznal. Scéna, kdy se princ Velen plahočí jako chudý pocestný a jako správný člověk pomáhá slabšímu, se mi vryla do paměti. V této části pohádky princ nabízí slabšímu kousek sýra. A to je přesně ten moment. Vždy při sledování této scény dostanu chuť na sýr. Vážně vždy. Od prvního zhlédnutí Prince a Večernice. Nesu si to s sebou od dětství a zdá se, že se to nikdy nezmění. To samé platí u pohádky Honza málem králem, kdy Honza vaří sekyrkovou polévku. Přestože vaří sekyrkovou, já vždy cítím vůni babiččiny bramboračky. Je to vážné úsměvné. Ale zdá se mi to tak nostalgicky krásné. A díky těmto pocitům k pohádkám sedám stále ráda. Ale aby nebyla řeč jen o pohádkách, které ve mně evokují pocit hladu, vytáhnu ještě jednu vzpomínku z dětství, jež mě stále doprovází. Souvisí s červenou barvou. Nikdy nedokážu červenou barvu lehce přecházet. U jiné barvy takové pocity nemám a zkrátka je vnímám jen tak, že se mi líbí, nebo ne. Ale u červené tomu je jinak. Když jsem byla malá a mamka mi ještě asistovala při večerním mytí, občas mi zpívala táborovou písničku. Zpívala mi ji pořád dokola a já ji po nějaké době sama začala zpívat. Naše duety při koupání zněly koupelnou opravdu často. A právě s touto písničkou mám červenou barvu spojenou. Jakmile někdo vysloví "červená", nebo jakmile tuto barvičku vidím, hned si písničku začnu pobrukovat. Takže není divu, že jsem si ji s úsměvem na tváři pobrukovala i při koupi této vzdušné halenky.

Červená se line záře,
červená se line záře,
oheň, oheň, hřeje ruce,
barví tváře.

halenka - Blancheporte | kalhoty - Mango | kabelka - Aliexpress | boty - Nike


ZANECHAT KOMENTÁŘ

 1. Ja mám červenú farbu už od malička rada. :) Ten top je veľmi pekný ♥

  OdpovědětSmazat
 2. Zaujímavé. Mna nenapadá, že by som k nejakej farbe mala takuto spomienku. Každopádne červenu milujem a tvoj top je pekný a žiarivý.
  Štýl ženy

  OdpovědětSmazat
 3. Wow, odstín topu vypadá fakt skvěle a je opravdu pěkný, sluší ti.

  OdpovědětSmazat
 4. Naprosto boží outfit! A ten top! ♥

  https://elisminarova.blogspot.cz/

  OdpovědětSmazat
 5. Is $5,000+ per month really possible from AliExpress Affiliate website?

  REVEALED: This Secret is known by some top marketers who're making massive commissions regularly. And now… YOU ARE GOING TO BE A PART OF THIS E-COMMERCE GIANT!

  OdpovědětSmazat