11.11.17

NĚKDO TO RÁD NA PŘÍRODNO


Nemějte strach, tento článek není o přírodním porostu v oblasti intimních partií. Věřím, že takový dvojsmysl v nadpisu mohl kdekoho zaskočit, ha. Ale teď vážně. ,,Na přírodno" je myšleno jen a pouze v mezích přírody jako takové. Té nádherné přírody, která nás obklopuje ze všech stran. Někde více, někde bohužel méně. Od doby, co jsem začala šít a přešívat, jsem přehodnotila spoustu věcí ohledně pohledu na přírodu a především na její devastaci. S tím souvisí i aktuální poznávání přírodní kosmetiky, o níž dnes bude řeč.

Proč mě najednou začala uchvacovat přírodní kosmetika? Upřímně to není teď najednou. Už roky se po přírodní kosmetice dívám, ale chyběl ten správný impuls, který by mému mozku řekl: ,,Tak a jde se na to!". Konečně nastal ten zlom a já zatoužila po něčem jiném. Po něčem, co nikomu a ničemu neubližuje. Po něčem, co má v sobě kouzlo přírody. Nejsem žádný extrémista a nežiju v souladu s přírodou tak, jak by se mělo, aby netrpěla. Na to nemám a nikdy mít nebudu. Ale jako její malý ochránce jsem se vždy cítila. Sice šlo o malá gesta a malé krůčky v pomoci, ale vždy se našlo něco, co mě nutilo brát přírodu jako vyšší moc, bez níž bychom tu nebyli. A tak chci jen říct následující.

Milujme přírodu, ctěme ji, buďme tu pro ni stejně, jako ona je tu pro nás.


CO MĚ ZAUJALO

Už jsem prosurfovala na internetu spousty hodin, abych se seznámila se značkami vyrábějícími přírodní kosmetiku. Ve vlnách internetu je toho tedy požehnaně! Teď sama sebe považuju za blázna, když jsem si donedávna myslela, že přírodní kosmetiky je jako šafránu. Jakmile se člověk nezačne o něco opravdu zajímat a neponoří se do svého bádání, je jako slepec. Nevidí tolik krásy a tolik jedinečnosti, kterou v sobě přírodní kosmetika skrývá. Ráda bych její skrýše odtajnila a poznala co nejvíce z přírodního světa. Několik značek mě zaujalo především svým designem. Přiznejme si, že z internetových obchodů těžko poznáme účinky přípravků, a tak lidské oko automaticky hodnotí podle vzhledu.

2SIS
Za touto značkou stojí dvě sestry, jak už název napovídá, které se spojily, aby vytvořily rozkošné produkty napěchované přírodou. V jejich nabídce najdete kosmetické výrobky určené jak na péči o pokožku, tak vlasy či rty.

JAGAIA
Miluji minimalismus, miluji bílou barvu, miluji přírodu, a proto je jasné, že jsem se zamilovala i do této značky, která vytvořila mimo jiné překrásný olejíček s názvem Miluji. Česká ručně vyráběná BIO kosmetika je z nejlepších zastudena lisovaných olejů. Že v jednoduchosti je krása dokazuje značka JAGAIA v plném rozsahu.

MYLO
Slovenská značka Mylo mě (jak jinak) okouzlila roztomilým designem svých flakónků a nádobek. Už z fotografií je cítit vůně přírody!

VOONO
Mám velkou radost, když vidím, že úspěšní lidé mohou být i mladí lidé. Co si budeme povídat, většinou je pravidlem, že úspěch rovná se pokročilejší věk. Je pochopitelné, že trvá, než si člověk vyšlape cestičku k úspěchu a roky a roky se vypracovává na vyšší úroveň. Za značkou VOONO stojí mlaďounká slečna, která díky své lásce k přírodě dokázala vytvořit zajímavé kosmetické produkty zaměřené na starostlivost o vlasy.

MUSK
Další handmade značka slovenského původu je MUSK, jež nabízí především mýdla. Nechybí však ani tuhé šampony, květinové vody či oleje.

ONEST
Čistý a jednoduchý design a přesto úžasné účinky jsou charakteristikou pro českou značku ONEST, za níž stojí dle mého názoru velmi kreativní lidé se srdcem na správném místě. Několik jejich produktů jsem už vyzkoušela a hodlám v jejich podporování pokračovat, protože si to bezesporu zaslouží.

Máte zkušenosti se jmenovanými značkami přírodní kosmetiky? A máte oblíbenou nějakou určitou značku, která k výrobě kosmetiky využívá přírodních zdrojů? Sypte na mě svoje tipy a zkušenosti, ráda se podívám i na další značky. A ráda si vezmu k srdci vaše rady!

ZANECHAT KOMENTÁŘ

 1. Taky jsem vloni opatrne zacala brouzdat ve vodach prirodni kosmetiky, a ted uz muj suplicek neobsahuje jinou pecujici kosmetiku, nez tu prirodni :) moje oblibena: Soaphoria, Dulcia, So'bio etic, sampony miluji od Urtekram a ostatni kosmetiku okoukavam u Bebe (ruzovychroust.cz) :-) :-)

  OdpovědětSmazat
 2. Mám odskúšané všetky slovenské 2sis,
  Mylo aj Musk a u každej značky mám svojho favorita vo výrobkoch, dokonca ich poznám osobne aj z rôznych trhov keďže sama chodievam na takéto akcie so svojou tvorbou ;) ZuZu

  OdpovědětSmazat
 3. Mám moc ráda Ponio, na jejich ichtamolový šampuk nedám dopustit! Moc mi pomáhá při seboree. Teď zkouším jejich tuhý deodorant a zatím se mi zdá moc fajn. :)) A na Mylo už se taky chystám, těm lahvičkám nejde odolat. :))

  OdpovědětSmazat
 4. Mylo odličující mléko je skvělé, stejně tak jsem nadšená z olejů značky Onest, které používám místo krému. Výborná je i značka Ushuaya.Jolana

  OdpovědětSmazat